Najbardziej etyczne firmy świata

Czy Twoja firma jest etyczna? A co to w ogóle znaczy? Czym cechują się najbardziej etyczne firmy na świecie (i jakie to firmy)?

Ethisphere Institute po raz szósty przeprowadził ranking najbardziej etycznych firm. Badano takie czynniki jak reputację, nastawienie na innowację, ochronę środowiska, odpowiedzialność społeczną, stosowanie się do nakazów etycznych w pracy (np. równego traktowania kobiet i mężczyzn, piętnowania mobbingu, nie utrudnianie kobietom powrotu do pracy itd.) oraz wdrażania dobrych praktyk w zakresie etycznego biznesu, które mogą stanowić wzór dla innych firm.

Kto znalazł się na liście?

Ethisphere Institute przeprowadził podział w zależności od branży. Wybrałam dla was te firmy, które albo w Polsce zatrudniają, albo są nam znane przez polskie przedstawicielstwa:

Gap Inc, Patagonia, Timberland (branża odzieżowa), Ford Motor Company (motoryzacja),Hitachi Data Systems, Intel Corporation (komputery), Adobe Systems, Microsoft, Symantec Corporation (IT), Colgate-Palmolive Company, Henkel , Kimberly-Clark (FMCG), eBay (e-commerce), CH2M HILL (energetyka), L’ORÉAL , Shiseido Co (kosmetyki)

Przy okazji podsumowano też sześć lat rankingu. Okazało się, że w topie najbardziej etycznych firm świata powtarzają się te same nazwy. Najbardziej etyczne firmy to zatem: Aflac, American Express, Fluor, General Electric, Milliken & Company, Patagonia, Rabobank and Starbucks. Kilka z nich zatrudnia również w Polsce!