Marnowanie czasu przez zbyt wolne pisanie

Czy mierzyliście sobie kiedyś tempo pisania na klawiaturze? Potraficie pisać bezwzrokowo czy może szukacie każdego przycisku na klawiaturze i wciskacie je jedynie palcami wskazującymi? Przez brak umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze wielu pracowników marnuje nawet do dwóch godzin dziennie!

Serwisy bezwzrokowo.pl i piskle.pl przeprowadziły wśród swoich użytkowników badania związane z tempem pisania na klawiaturze, chcąc przekonać się jak wiele czasu dałoby się zaoszczędzić, gdyby wszyscy potrafili pisać bezwzrokowo. Okazało się, że 63% badanych pisze w tempie poniżej 150 znaków na minutę. Co czwarty jeszcze wolniej – poniżej 100 znaków na minutę. Badania wprawdzie nie zostały przeprowadzone do końca metodologicznie (wykorzystano jedynie użytkowników serwisu, co nie jest do końca reprezentatywną próbą) jednak każdy z nas wie, że są osoby które piszą na klawiaturze naprawdę wolno.

Jak takie wolne pisanie przekłada się na efektywność pracy? Oczywiście im mniejsze tempo pisania, tym efektywność niższa. Dłużej bowiem zajmuje nam prosta czynność pisania.

Chcecie wiedzieć jak szybko piszecie na klawiaturze? W Internecie macie kilka testów do tego – pierwszy (konradp.com) podaje czas liczony w znakach na minutę. Drugi – polish-speedtest – w słowach. Pochwalcie się wynikami w komentarzach.

Tagi: