Idealne warunki do relokacji

Wyjechać za granicę do pracy? Część z nas decyduje się na to dlatego, że nie może znaleźć pracy w kraju. Część dlatego, że zarobki za granicą są wyższe i (często w odróżnieniu od naszych) pozwalają nie tylko na przeżycie, ale również na godne życie. Cześć chce poznać kulturę inną niż nasza i zdobyć nowe doświadczenia zawodowe. Niektórzy specjaliści są też zapraszani przez pracodawców i kuszeni różnymi dodatkami tylko po to, by zdecydowali się na przeniesienie. Niekoniecznie na stałe – częściej na dwa lub trzy lata. Jakie są według pracowników idealne warunki relokacji pod względem tego, co pracodawca może zaproponować pracownikowi?

Z badania Ipsos przeprowadzonego we wrześniu 2011 w 24 krajach na 13.000 pracowników wynika, że pracownik, najchętniej zdecydowałby się na dwuletnią relokację wtedy kiedy jego pracodawca:

A co mogłoby was skusić do relokacji? Mi w zasadzie wystarczyłaby podwyżka umożliwiająca funkcjonowania na zachodzie na poziomie wyższym niż w kraju – a co dla Was byłoby najważniejsze?