Czy szefowie za dużo wydają?

szef wydatki Czy szefowie za dużo wydają?Wydatki firmowe to nie tylko biuro czy pensje dla pracowników. To również koszty reprezentacyjne, materiały biurowe, gadżety reklamowe, koszty delegacji, szkoleń itd. To wszystko kosztuje. I to nie mało. Czy firmy wydają swoje pieniądze rozsądnie czy też szastają na prawo i lewo? Zdaniem pracowników, większość szefów źle wydaje pieniądze znacznie przepłacając.


Firma o wyjątkowo zabawnej nazwie Powwownow, przeprowadziła w Wielkiej Brytanii badanie dotyczące opinii pracowników na temat tego jak szefowie wydaja pieniądze. Większość pracowników uważa, że szefowie mają więcej kasy niż zdrowego rozsądku i wydają pieniądze firmy w beznadziejny sposób.

Co trzeci pracownik uznał, że firma wydaje za dużo. Co jednak ciekawe, większe poczucie w bezsensownym wydawaniu pieniędzy mają osoby zarabiające mniej. Te, które zarabiają dużo, poczucie bezsensowności wydatków mają znacznie rzadziej. Czy jest to efekt porównania swojej pensji do wydatków (jeśli jesteśmy niezadowoleni z wynagrodzenia, to wolelibyśmy by nasz pracodawca przeznaczył większe pieniądze na pensje) czy też może jest to kwestia tego, że więcej zarabiają z reguły osoby na wyższych stanowiskach, które mają nieco szerszy ogląd na sytuację ekonomiczną i cele firmy? Tego badacze nie dookreślili. Za to dopytali pracowników na co przeznaczyliby więcej pieniędzy, gdyby to oni dysponowali budżetem firmowym. 38% wydałoby więcej na szkolenia a 30% na pensje. A na co wy wydalibyście firmowe pieniądze?

Dodaj komentarz