Czy dostaniesz bony na Wielkanoc?

Co trzecia firma deklaruje przyznanie pracownikom  dodatków ozapłacowych na Święta Wielkiej Nocy – tak przynajmniej wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Motivation Solutions.

Jakie prezenty dominują? Firmy na Wielkanoc wręczają bony towarowe i karty upominkowe oraz paczki. Kupony i bony pozwalają pracownikowi przeznaczyć nagrodę (czy dodatek pozapłacowy) na dowolny, wybrany cel. Jest to zatem lubiana prze pracowników i wygodna metoda rozdawnictwa firmowego.

Coraz częściej firmy oferując bony towarowe dbają o to, by poza wartością stricte finansową, bony miały również wartość dodaną –czyli bon nie tylko uprawnia do zakupu towaru na określoną kwotę, ale również daje zniżkę na określoną grupę produktów. Taka forma premiowania jest o tyle korzystna, ze daje dodatkowe profity i redukuje najczęściej koszt związany z opodatkowaniem dodatkowego przychodu, który jest po stronie pracownika.

Wielkanoc nie jest tak popularnym świętem w zakresie obdarowywania pracowników jak Boże Narodzenie – a jak wy przewidujecie? Dostaniecie coś od szefa?