Brak zapachu ciała jako wymaganie od pracodawcy

stan niewazkosci Brak zapachu ciała jako wymaganie od pracodawcyCzy wasze ciało wydziela zapach? Wydawałoby się, że każde wydziela. Jak się jednak okazuje w Chinach wszystko jest możliwe – nawet znalezienie osoby o bezwonnym pocie. Czyli takiej, której nie imają się bakterie – od nich przecież wydzielany przez nas pot nabiera nieprzyjemnego zapachu.

Po co pracodawcy bezwonne ciało? Otóż takie kryterium zostało zastosowane wobec kandydatek do lotu kosmicznego. Agencja Kosmiczna, która poszukuje osoby mające odbyć podróż promem “Shenzou 9” uważa, że w trakcie długiego lo tu kosmicznego zapach spod pachy może stanowić problem. Stąd wymóg nie wydzielania zapachu.

Czego jeszcze oczekiwano od kandydatów do pracy, która dla wielu byłaby pracą marzeń? Braku plomb, ubytków w zębach, ran, skłonności do uczuleń i ogólnie idealnego stanu zdrowia. Podobno wymagane jest też urodzenie dziecka – nie po to, by je ze sobą zabrać, ale po to, by kobieta uzyskała odpowiednią odporność psychiczną. Czy wymagania wobec stanowiska astronautki są prawdą? Takie dane podał dziennik.pl – a na prima aprilisowy żart nieco za wcześnie. A właśnie – szykujecie coś na 1 kwietnia? W tym roku wypada w niedzielę zatem nie wszyscy pracownicy będą w stanie zrobić sobie dowcipy. Jakie proponowalibyście pracownikom sklepów i marketów?

Dodaj komentarz