7 propozycji pracy na Euro 2012

Dzięki euro pracę można znaleźć 20.000 – 30.000 Polaków. Wprawdzie dwa lata temu prognozowano, że w związku z mistrzostwami, prace znajdzie około 100.000 Polaków. Teraz wiemy, że tak dobrze nie będzie. Mimo wszystko nieco ofert już zaczęło się pojawiać. Jaką prace będzie można w ramach Euro 2012 zdobyć?

1.Obsługa infolinii

Zagraniczne ekipy piłkarskie, setki dziennikarza, konieczność logistycznej organizacji meczy – to będzie wymagać wsparcia osób, które są w stanie komunikować się w języku naszych gości Najbardziej poszukiwane będą osoby z językiem angielskim i ukraińskim.

2.Restauracje i catering na stadionach

Przy stadionach pojawią się punkty gastronomiczne. Ekipy dziennikarskie i trenerskie będą też potrzebować obsługi gastronomicznej. Do tych prac będą poszukiwani pracownicy tymczasowi. Praca polegać ma głównie na obsłudze klientów. Poszukiwani są również kucharze i cukiernicy. Na stanowisku kucharza w tym momencie w agencji GiGropu która prowadzi rekrutację wolnych jest Az 70 wakatów.

3.Gastronomia w ramach turystyki

Większa ilość osób niż normalnie znajdzie tez zatrudnienie w gastronomii. Przewiduje się, że w związku z większą ilością turystów wzrośnie również ilość gości w restauracjach, pubach i kawiarniach – siłą Reczy potrzebnych będzie więcej kelnerów, barmanów i kucharzy.

4.Stewardzi

Będą to osoby odpowiadające za porządek i przekazywanie oraz udzielanie informacji w trakcie meczy. W razie zagrożenia zdrowia lub bezpieczeństwa wezwą pomoc, pokażą wyjścia ewakuacyjne, zarządzą ruchem kibiców.  (Agencja Manpower oferuje nawet dwudniowe bezpłatne kursy na stanowisko Stewarda zakończone wydaniem certyfikatu)

5.Ochrona obiektów sportowych

Zwiększone zapotrzebowanie na ochroniarzy sprawia, że nad przyjazdem do miast, w których rozgrywane będą mecze zastanawiają się ochroniarze z innych rejonów polski. Najwięcej zarobią posiadacze licencji, ale praca znajdzie się również dla tych, który mają dobrą kondycję fizyczną aa licencji nie posiadają.

6.Asystenci ds. jakości żywności

Na takie stanowisko poszukuje pracowników Adecco. Osoby te Maja być odpowiedzialne za sprawdzanie jakości żywności ferowanej sportowcom. Będą pobierać próbki jedzenia i monitorować ich wartości odżywcze (oraz brak substancji niedozwolonych lub szkodliwych) Wymagania dla pracowników są spore – szkolenia HACCAP, doświadczenie w ramach technologii żywności, wykształcenie kierunkowe.

7.Specjaliści ds. sieci

Transmisja meczy, konieczność komunikacji bezprzewodowej z poziomu każdego stadionu to również konieczność zapewnienia bezawaryjnie działającego sieciowego zaplecza technologicznego. Osoby, które mają doświadczenie w administracji i budowaniu sieci WLAN i LAN
Ofert pracy będzie coraz więcej. Głównie rekrutować będą agencje pracy tymczasowej – zatem jeśli jesteś zainteresowany pracą w trakcie rozgrywek, warto już wysłać swoje CV do największych agencji. Monitorowanie rynku pracy i serwisu ogłoszeń o pracę przynajmniej raz w tygodniu pozwoli też na to, by nie przegapić żadnej oferty.