Praca marzeń – Steven Hawking szuka technicznego

hawking Praca marzeń – Steven Hawking szuka technicznego Najbardziej znany astrofizyk świata Steven Hawking szuka pracownika na stanowisko wsparcia technicznego. Nie trzeba być do tej pracy również astrofizykiem, ale sporo umiejętności technicznych będzie przydatnych. Czy praca dla najbardziej znanego geek’a świata może być pracą marzeń?

Komentarze pod przedrukowywanym w mediach ogłoszeniem sugerują że jednak nie – praca jest wymagająca, a pensja według Brytyjczyków żałośnie niska (25.000 Funtów rocznie). Co należeć będzie do obowiązków pracownika?

  • Zarządzanie podróżami (krajowymi i międzynarodowymi), przygotowywanie sprzętu i wsparcie techniczne podczas wyjazdów
  • wsparcie techniczne systemu głosowego wykorzystywanego przez Hawking’a
  • Przygotowywanie prezentacji na wykłady i wystąpienia
  • Zarządzanie stroną www
  • Zarządzanie i usprawnianie systemu komputerowego z którego korzysta profesor
  • Dbanie o sprzęt medyczny
  • Funkcje osobistego asystenta

Praca na pewno wiąże się ze sporą ilością podróżowania i odnajdzie się w niej raczej osoba, która jest postacią astrofizyka zafascynowana. Jak na razie, ogłoszenie umieszczone 20 grudnia zniknęło z sieci – albo już trwają rozmowy rekrutacyjne, albo jest to odpowiedź na liczne zarzuty dotyczące niskiego – wg czytelników – wynagrodzenia. Ich zdaniem, warty 20 mln$ Hawking, mógł zaproponować wyższe uposażenie.

Podobałaby wam się taki pomysł na karierę?

fot.:NASA

Dodaj komentarz

One Response to “Praca marzeń – Steven Hawking szuka technicznego”

  1. Puge napisał(a):

    Należy wspomnieć, że prywaciarze lubią w swoich ofertach zaniżyć wynagrodzenie, by na umowie lub przy jej przedłużeniu dowalić taką sumkę o jaką nam wszystkim chodzi 🙂