Ernst&Young – najlepszy, tęczowy pracodawca

W brytyjskim rankingu firm najbardziej przyjaznych mniejszościom seksualnym zwyciężył Ernst&Young – jest to firma, która najbardziej fair traktuje osoby homo i biseksualne.

Stonewall, firma zajmująca się wpieraniem nie-heteryków w procesie szukania pracy, nagrodził firmy, które prowadzą najbardziej przyjazną dla LGBT politykę personalną. Nagrodę główna wręczała sama minister ds. równości Lynne Featherstone. W ramach akcji oceniano otwartość na zatrudnienie osób homo i biseksualnych, walkę ze stereotypami i uprzedzeniami w środowisku pracy i inne działania wspierające pracownikow z grupy LGBT. W kraju, w którym żyje 1,7 mln czynnych zawodowo gejów, lesbijek i osób homoseksualnych, firmy starają się stwarzać przyjazne warunki pracy dla tej grupy i tym samym budować wizerunek takiej firmy, w których specjaliści będący członkami mniejszości seksualnych chcieli pracować.
Nie jesteśmy krajem nadmiernie tolerancyjnym, zatem czy pracownicy którzy nie akceptują mniejszości, wiedząc , że firma jest przyjazna gejom, chcieliby w niej pracować? Jak myślicie? Czy wy chcielibyście pracować w firmie która stosuje otwarcie politykę pro gejowską?

Tagi: