Co czwarty pracownik biurowy się nudzi!

10122999 m Co czwarty pracownik biurowy się nudzi!Co jest największym problemem pracowników biurowych? Nadgodziny, stres a może chroniczna nuda?
Podobno osoby inteligentne nigdy się nie nudzą. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez University of Central Lancashire 25% pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii cierpi na chroniczną nudę. Wydaje mi się, że u nas wcale nie jest lepiej…

Nuda w pracy to w zasadzie powolny zabójca. Tracimy zainteresowanie wykonywanymi zadaniami, zaczynamy gustować w czekoladzie, kawie a co poniektórzy w alkoholu, którym raczą się wieczorami (na myśl o tym, ż jutro kolejna porcja nudy). Nie chodzi nawet o to, że pracownikom brakuje zadań w pracy (choć i to jest dość częste), ale o to, że nudzą nas nasze powtarzalne zadania.
80% pracowników uważa, że nuda powoduje ich dekoncentracje, a 50% to w nudzie widzi powód popełnianych błędów.

W ramach badań okazało się też, że są osoby bardziej i mniej odporne na nudę. Te mniej odporne potrzebują bardziej zróżnicowanych zadań, a do prac bardziej monotonnych powinno się wybierać tych odpornych. Jeśli często się nudzisz, zwróć też uwagę na to ile czekolady pochłaniasz. Może to właśnie z nudy bierze się Twoja oponka na brzuszku?

Źródło: employeebenefits.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Co czwarty pracownik biurowy się nudzi!”

  1. Zyga napisał(a):

    Nuda nigdy nie powstaje bez powodu. Jeśli ktoś się nudzi w pracy to znaczy, że albo brakuje mu zadań, albo są bardzo nieciekawe i monotonne. Wtedy trzeba z tym walczyć 🙂 Ale na pewno nie czekoladą czy alkoholem 🙂