Blue Monday – najgorszy dzień w całym roku

I jak, przeżyliście? Dziś jest statystycznie najgorszy dzień w ciągu całego roku. I mamy go już (przynajmniej dla większości z nas) za sobą – przynajmniej w zakresie pracy zawodowej.
Dlaczego to najgorszy dzień? Przede wszystkim dlatego, że wreszcie dochodzimy do siebie po świątecznym i sylwestrowym zamieszaniu i czujemy jak bardzo jesteśmy zmęczeni, a po drugie to właśnie dziś dopada nas świadomość tego, że nasze noworoczne postanowienia znów legły w gruzach. Zdążyliśmy już kilka razy złamać dietę, z rzucania palenia nic nie wyszło i oczywiście wydaliśmy więcej niż chcieliśmy oszczędzić. Jak żyć?  Zwłaszcza, że do wakacji jeszcze tyle czasu, a i do wypłaty nie mało…

Właśnie na przekór temu najgorszemu dniu w roku proponujemy pochylić się nad noworocznymi postanowieniami i przyjrzeć się temu, co możemy dla swojej kariery zrobić. Warto też po prostu dziś odpocząć. Dać się ponieść fali narzekania (ale po pracy), kupić kubełek lodów lub wino i ponarzekać z przyjaciółmi na zły los pracownika najemnego. Zobaczycie, że jutro będzie już lepiej!