4285 CV zupełnie za darmo

ikea 4285 CV zupełnie za darmo Jak można pozyskać ponad 4000 zgłoszeń do pracy bez wydania złotówki na ogłoszenia rekrutacyjne? IKEA w Australii wpadła na ciekawy – by nie rzec genialny – pomysł. Dalibyście się wciągnąć w taką „grę rekrutacyjną”?

IKEA w Australii otwierając oddziały borykała się z problemem naboru pracowników. Pomysłem na rekrutację było więc przygotowanie ulotek rekrutacyjnych graficznie opartych o typowe dla IKEA instrukcje składania mebli. Do każdej paczki z szafą czy biurkiem włożono taką „instrukcję rekrutacyjną”. Dzięki temu, każdy nabywca produktu IKEA – czyli siłą rzeczy osoba która markę znała i musiała choć trochę lubić, skoro zdecydowała się na zakup jej produktu, otrzymał gotowy wzór jak aplikować do IKEA. Ogłoszenie rekrutacyjne zabrał ze sobą do domu, zabierając łóżko czy pudełko z taboretem.

Efekt? 4285 CV i 280 zatrudnionych osób. Ile IKEA wydała na rekrutację? W zasadzie nic, jeśli nie liczyć ulotek rekrutacyjnych. Jak Wam się pomysł podoba?

Dodaj komentarz

3 komentarze to “4285 CV zupełnie za darmo”

  1. emigrant napisał(a):

    Z ciekawości… ile zarabiają szeregowi pracownicy IKEA w Australii?

  2. Michał Welke napisał(a):

    Owszem, podoba mi się bardziej niż rekrutowanie poprzez portal gdzie wymagane są „kolejne kroki akceptacji” bez podawania chociażby dokładnych namiarów pracodawców itp. informacji, czyli typowe metody elektronicznych zgłoszeń. Jak widać proste, tradycyjne sposoby, które wydawałyby się anachronicznymi w zglobalizowanym i scyfryzowanym świecie potrafią odnieść niebywały sukces, na przekór zwolennikom wyrafinowanej „nowoczesniości”. Najważniejsza jest bowiem kreatywność a nie sztampa.

  3. Polka napisał(a):

    Na pewno więcej niż szeregowi pracownicy biurowi w Warszawie.