Królewska praca (dla ogrodnika)

ogrodnik Królewska praca (dla ogrodnika) Pracodawcy narzekają, że nie mogą znaleźć specjalistów? Cóż, nawet Królowa brytyjska ma problemy z rekrutacją. Nie tak dawno szukała kamerdynera. Teraz próbuje znaleźć ogrodnika. Niestety aplikacji jest jak na lekarstwo. A przecież warunki pracy są iście królewskie.

Pensja jaką zaproponowała królowa Elżbieta II za zajmowanie się ogrodem nie zachwyciły kandydatów do pracy. Zaledwie 700 funtów więcej rocznie niż na stanowisku kamerdynera (15.000 Funtów rocznie) , a urobi się człowiek po łokcie. Królewskie ogrody to nie jakiś tam byle trawniczek. Wokół samego jeziora jest go 800 metrów kwadratowych,a do tego dochodzą liczne krzewy, drzewa i 320 rodzajów kwiatów. Jesień musi być niezłym koszmarem, bo liście usuwać trzeba ręcznie – królowa nie życzy sobie bowiem wykorzystania głośnych maszyn.

Jako że chętnych brak, Królowa ogłoszenie musiała ponowić ogłoszenie i tym razem zwiększyła uposażenie ogrodnika do 17.000 Funtów rocznie. Plusem pracy jest na pewno to,że zakwaterowanie jest niejako gratis, ale i tak szału nie ma nawet na królewskim dworze. A my się dziwimy, że nasi pracodawcy oszczędzają na pensjach…

Dodaj komentarz

4 komentarze to “Królewska praca (dla ogrodnika)”

 1. anatol napisał(a):

  Drodzy,
  Czytalem to ogloszenie.
  17000 funtow to dzielac przez 12 jest 1416 funtow na miesiac. czyli 354 funty tygodniowo, zyczy sobie pracowac 12 godzin dziennie czyli 60 godzin w tygodniu. to wychodzi brutto 5,9 funta na godzine. Czy ona zglupialla? ma fochy i chce placic najnizsza stawke wedlyg limitu. Niech sama sobie te roze drapie. Bog z nia. W londynie chca za mieszkanko jednopokojowe 1100 miesiecznie gdzie woda gaz i elektryka?
  Bog z nia i z jej wydatkami, niech Wiliama z Kate zatrudni do podcinania roz. albo je wykopie i zaleje asfaltem bedzie taniej.

 2. seba napisał(a):

  Znam pewną panią która posiada Królewski ogród choć królową nie jest. Za to pasjonuje się ogrodem jak nikt.

 3. emigrant napisał(a):

  Mała pensja? Zapomniała Pani napisać detale:

  – mieszkanie za darmo
  – wyżywienie za darmo

  🙂

 4. wysłałem aplikację napisał(a):

  wysłałem aplikację na to stanowisko , chociaż pensja mniej niż marna , 1400 f tygodniowo
  to jak mówił znajomy kolorowy z Anglii on poniżej 2200 f nie podejmuje rozmowy o pracy a jego wykształcenie i umiejętności są żadne. ale pojechałbym na stare lata mając 25 letnie doświadczenie , bo mimo wielu sukcesów w Polsce nie ma tu dla mnie pracy bo mam 57 lat , a przecież wszyscy mówią , że ogrodnik musi być stary i doświadczony. może uda się i na pewno pokażę klasę przemądrzałym Anglikom , pracowałem 4 m-ce w Anglii przy budowlance ale udało mi się zrobić mały ogródek . cała ulica przez dwa dni chodziła na wycieczki aby pooglądać co zrobił Polak. no a takich trawników jakie miałem w swojej firmie to Anglicy mogą pomarzyć no chyba ,że na stadionach i polach gofowych. a taki trawnik jak przy greenie też miałem , 2 razy dziennie koszony i odkurzany.
  życzcie mi powodzenia jak się uda na bieżąco relacjonował będę swoje wyczyny w Albionie.