Zadbaj o codzienny ubiór do pracy

Czy to, jak wyglądamy w pracy, nawet jeśli nie obowiązuje nas ścisły, „bankowy” dress code, może mieć wpływ na to, jak rozwija się nasza kariera? W teorii, pracownik który nie ma kontaktu z klientem mógłby chodzić ubrany tak jak mu wygodnie. Czy jednak jest to zawsze najlepsze rozwiązanie?

Z badania, które przeprowadziła na ogromnej próbie 13.000 pracowników brytyjska firma odzieżowa Alexandra wynika, że aż 94% pracowników uważa, że wygląd zewnętrzny w kontekście ubioru ma wpływ na to, jak rozwija się kariera zawodowa pracownika. 90% pracowników uważa zaś, że to jak pracownik jest ubrany ma wpływ na to czy jest postrzegany jako profesjonalista i osoba godna zaufania. Czy wyciągnięte, poszarpane dżinsy i lekko wygnieciony podkoszulek wystarczą by uchodzić za profesjonalistę? Otóż niestety nie.

Oczywiście, nie trzeba codziennie wbijać się w garnitur – zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy do niego przyzwyczajeni i jest nam w takim stroju niewygodnie. Można jednak ubrać się wygodnie a jednocześnie nieco elegancko. Mężczyźni – jeśli chcą wyglądać profesjonalnie, powinni zatem zrezygnować z:

Nawet najlepszej jakości odzież, nie będzie też wyglądała dobrze, jeśli będzie ubrudzona, nieświeża czy pomięta. Według badanych, taki niechlujny wygląd poza tym, że nie tworzy wrażenia profesjonalizmu, to dodatkowo powoduje, że postrzegamy pracownika jako osobę gorzej radzącą sobie z zadaniami.

Jeśli ty, w jaki sposób ubieramy się do pracy możemy zadbać o lepsze postrzeganie naszej osoby, może czas wyrzucić kilka starych łachów i kupić kilka koszul i porządne, materiałowe spodnie?

Źródło:hrmagazine.co.uk