Czy zaprosiłbyś kolegę z pracy na święta?

Wyjazd z kolegami z pracy na wakacje nie jest jeszcze aż taką zażyłością, jaką byłoby spędzenie Świąt z kolegą z pracy. Czy zaprosiłbyś kogoś ze swojej pracy na Wigilię?

Święta Polsce są bardzo rodzinne. Tradycyjnie zostawiamy również wolne nakrycie przy stole dla przygodnego gościa. Tylko czy rzeczywiście bylibyśmy w stanie wpuścić do własnego domu obcą osobę? A przynajmniej kolegę z pracy?

W USA świętem o podobnej randze do naszego Bożego Rodzenia jest Święto Dziękczynienia. Serwis CareerBuilder przeprowadził wraz z firmą badawczą Harris Interactive ankietę wśród ponad 2000 pracowników z USA, sprawdzając z kim spędzą Święto Dziękczynienia. Prawie co piąty pracownik, dziękował za ubiegły rok w towarzystwie kolegi z pracy.

Najwięcej osób, które spędziły Święto Dziękczynienia z kolegą z pracy to osoby z najmłodszej grupy pracowników. Wynika to z tego, że osoby te – jako najmłodsze stażem, mają najwększy problem z otrzymaniem urlopu, a pracując z dala od rodzinnego domu, bez wolnych dni nie są w stanie pozwolić sobie na podróż i spędzenie czasu z rodziną. W zastępstwie wybierają więc celebrację święta z kolegami z pracy.

W tym roku Boże Narodzenie wypada niezwykle nieciekawie jeśli chodzi o czas wolny. W zasadzie dostajemy do dyspozycji jedynie poniedziałek – strach aż myśleć o tym, co będzie działo się w drugi dzień świąt i we wtorek 27 grudnia na Polskich drogach. Układ świąt powoduje, że urlop między Świętami a Sylwestrem staje się wyjątkowo w tym roku nieopłacalny – zatem na pewno więcej osób niż zwykle z tych które pracują z dala od rodzinnego domu nie dotrze do rodziny na święta. Czy Święta z kolegami z pracy mogą być alternatywą dla rodzinnego charakteru świąt? Jak myślicie?

fot.:Uros Kotnik/SXC.hu

Tagi: