Nowa motywacja dla listonoszy

listonosz2 Nowa motywacja dla listonoszyCzy wasz listonosz dostarcza wam przesyłki czy też po prostu wrzuca awizo do skrzynki nawet jak jesteście w domu? Mój jest wyjątkowo porządny – zawsze przynosi. Inna sprawa, że prawie nigdy nie ma mnie w domu w godzinach jego pracy.

Wiele osób skarży się, że listonosze nie dostarczają przesyłek do domu. Dlatego Poczta Polska postanowiła wprowadzić system motywacyjny. Listonosz będzie zarabiał więcej, jeśli dostarczy paczkę do odbiorcy. Jeśli zostawi awizo, wynagrodzenie będzie niższe.

Nowy system w ramach testów wprowadzono jak na razie w czterech oddziałach poczty. Niestety, media które opublikowały informacje nie podały informacji które to oddziały.

Jak uważacie, czy taka premia za dostarczenie przesyłki to dobry pomysł? I czy wam zdarza się prywatnie premiować listonosza za doręczenie przesyłki do domu?

Dodaj komentarz

One Response to “Nowa motywacja dla listonoszy”

  1. emigrant says:

    Gdy mieszkalem w PL bardzo szybko załatwilem “problem” awizowanych przesylek pomimo obecnoasci w mieszkaniu.
    Wystarczy napisać skargę do dyrekcji wojewódzkiej… “problem” awizowanych przesylek, czy też okradanych zniknął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki…