Jaką kawę lubimy pić w pracy?

Czy są zawody w których częściej pije się kawę czarną niż białą? A może są takie w których częściej się kawę słodzi? Teoretycznie nie powinno być takich zależności, przecież każdy z nas może mieć osobiste preferencje co do kawy. A jednak są. Udowodniło to badanie setwisu CareerBuilder i Donkin Donuts.

Jakiś czas temu, pisałam o zawodach, w których bez kawy nie da się żyć. W ramach tego samego badania, przeanalizowano również to, czy w określonych pracach ludzi piją określone kawy. I tak na przykład, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz personel hotelowy, częściej wybiera kawę czarną. Białą z cukrem za to piją częściej HRowcy oraz pracownicy opieki. Kawę smakową, wybierają pisarze oraz nauczyciele i pracownicy administracji publicznej.

Ci, którzy pijają kawę w pracy, rzadko ograniczają się do jednego kubka kawy. 61% pije dwie kawy, a 28% trzy lub więcej filiżanek w ciągu dnia. 36% młodych pracowników uważa, że picie kawy w pracy sprzyja nawiązywaniu kontaktów z innymi pracownikami (słynne pogaduchy przy ekspresie).

A wy jaką kawę pijecie? Ja białą, ale bez cukru – zatem nie do końca pasuję do schematu z badania.