Gadżet dla pracownika z paranoją

Czy szef was śledzi? Zainstalował szpiega na komputerze? Poumieszczał w pokoju ukryte kamery, które sekretnie monitorują to, co robicie w pracy? Jeśli nie znacie się na sprzęcie komputerowym i oprogramowaniu, elektronicznego szpiega nie znajdziecie, ale zawsze możecie sprawdzić, czy nie ma w pobliżu waszego miejsca pracy ukrytych kamer. Potrzebujecie tylko niewielkiego detektora.

Dla pracowników z paranoją (i innych osób, którym wydaje się, że są monitorowane) przygotowano specjalny gadżet. SpyFinder Hidden Camera Detector. Jak sama nazwa wskazuje, gadżecik wyszukuje ukryte w pomieszczeniu kamery. Jest niewielki i zasilany bateriami. Można sprawdzić całe biuro, łącznie z toaletą. A kiedy już będziemy wiedzieć gdzie mamy ukryte kamery, to będziemy mogli odpowiednio się zachowywać (a psocić tam, gdzie kamer nie ma).

Żarty żartami – warto jednak pamiętać o tym, że na monitoring pracownik musi wyrazić zgodę, a ukrytych kamer pracodawca nie ma prawa stosować. Warto o tym pamiętać, bo niektórym pracodawcom zdarza się – delikatnie mówiąc – przeginać.