Czy robisz to o czym marzyłeś?

Czy to czym się obecnie zajmujesz bądź zajmowałeś w ostatnim czasie to Twoja praca marzeń? Czy o tym myślałeś jako dziecko? Czy to właśnie tej pracy nie zamieniłbyś na żadną inną? Obawiam się, że wiele z was puka się teraz mentalnie w czoło…

W Walt Disney World Resort w Orlando właśnie trwa konferencja „Grown-Up Dreams„, która poświęcona jest start-up’om. To jednak nieważne – ważne dla nas jest to, że zaprezentowano na niej wyniki badania przeprowadzonego na sporej grupie osób przez firmę Kenexa. Firma ta, zadała ludziom jedno pytanie – czy praca, którą obecnie wykonujesz, to Twoja praca marzeń? Jak myślicie, ile osób ma na tyle dużo szczęścia w życiu, że powiedziało „tak”?

Z badań wynika, że zaledwie 16% osób żyje w swoim własnym marzeniu (co i tak uważam za spory sukces – nie jestem taka pewna, że aż 16% z moich znajomych ma pracę swoich marzeń). Na szczęście jest też bardziej pocieszająca informacja – 60% badanych twierdzi, że są przekonani iż nadal jeszcze mogą wypełnić swoje marzenia i znaleźć taką pracę, która będzie spełnieniem ich marzeń.

Poza pracą marzeń,możemy też mieć marzenia dotyczące życia prywatnego – jeśli one się spełniają, jesteśmy bardziej zadowoleni z życia, a co za tym idzie, lepiej pracujemy i jesteśmy bardziej efektywni w pracy. Z tezą tą zgodziło się 87% badanych. Niestety tylko 19% doświadcza ze strony pracodawcy wsparcia w kierunku zaspokajania swoich marzeń pozazawodowych. (Nie chodzi tu nawet o kwestie wsparcia finansowego, ale np. możliwość wzięcia bezpłatnego urlopu na podróże czy elastycznego czasu pracy, by móc np. wychowywać czwórkę dzieci).

Przyznajcie się – o jakiej pracy marzyliście jako dziecko a co robicie teraz?