Bałagan na biurku największy u księgowych

Czy są zawody, w których częściej spotkamy się z bałaganem  na biurku niż w innych? Z brytyjskich badań wynika, że tak. Największy chaos panuje na biurkach księgowych i prawników. Najmniejszy – u bankowców.

Praca biurowa to nie tylko maile, ale również stosy papierów. Na szczęście drukujemy coraz mniej, zgodnie z ekologicznym trendem, ale i tak każdy kto pracuje w ramach pracy biurowej wie, że papierów nie łatwo się pozbyć.

Z badań przeprowadzonych przez firmę Viking, która dostarcza materiały biurowe do firm wynika, że zabałaganione biurko to problem aż 56% pracowników biurowych. Prym wiodą księgowi a najczystsi są bankowcy i agenci nieruchomości.  Przy okazji sprawdzono też poziom zagrożeń bakteryjnych na biurku – na 90% znaleziono pałeczki drobnoustrojów (aż dziw bierze, że nie na 100%). Na 60% znaleziono gronkowca (na szczęście nie złocistego) a na 50% tlenowe bakterie kuliste odpowiedzialne za zatrucia pokarmowego. Każdemu, kto je śniadanie przy biurku, życzymy niniejszym smacznego!

Przy okazji okazało się również, że przestrzenie typu open space mają więcej bakterii niż mniejsze pokoje.

A jak u was z bałaganem na biurku? Może ktoś ma ochotę przysłać zdjęcie?

źródło:peoplemanagement.co.uk

Tagi: