35.000$ za noszenie koszulki z reklamą

kupa kasy 35.000$ za noszenie koszulki z reklamąKolejna praca marzeń – tym razem jednak jak najbardziej realna i pozwalająca na całkiem przyzwoity dochód w zasadzie za nic nie robienie – trzeba tylko nie siedzieć w domu i nie ma się wolności decyzji co do stroju. Co to za praca? Noszenie na sobie koszulki z reklamą.

Każdy z nas ma w szafie przynajmniej kilka podkoszulków, które można uznać za reklamowe – są to nie tylko T-shirty wygrane w konkursach czy zdobyte na promocjach produktów, ale również zwykłe markowe koszulki, na których marka producenta jest dobrze widoczna. Mało który nabywca takich t-shirtów zdaje sobie sprawę, że nosząc taką koszulkę dodatkowo reklamuje markę producenta (nie dość że nie dostaje za to wynagrodzenia, to jeszcze za ten przywilej musi niekiedy słono zapłacić).

Jason Sadler, twórca biznesu I wear Your Shirt przerobił ten trend do noszenia koszulek z napisami i markami na całkiem sensowne pieniądze. Oferuje on firmom reklamę na koszulce, którą jego pracownicy codziennie noszą (wolne mają jedynie w soboty). Poza noszeniem koszulki, pracownicy robią też klipy na Youtube, wpisy przez Twittera oraz Facebook.

Sandler ma nietypowy model biznesowy. Otóż firma która chce się reklamować, zawiera umowę na rok. Pierwszy dzień noszenia koszulki kosztuje 5$. Każdy kolejny dzień o 5$ więcej – na koniec umowy zleceniodawca płaci więc 1825$. Pracownik może dzięki temu zarobić 35.000$ rocznie. Całkiem nieźle prawda? Wziąwszy pod uwagę to, że praca nie jest wymagająca. Co ma z tego Sandler? Jakieś 20% – zatem przy 5 pracownikach sam zarabia wspomnianą stawkę. Obecnie zaś poszukuje kolejnych trzech – muszą dobrze wyglądać w T-shirtach, znać się na mediach społecznościowych i umieć montować filmy. I to w zasadzie tyle. Jacyś chętni?

Koszulkę trzeba nosić cały dzień – nieważne czy jesteś w sklepie czy na imprezie. Wyjątkiem może być tylko pogrzeb lub ślub – w takich okolicznościach Sandler daje pracownikowi dzień wolny. W tej idei jest też jakiś plus – przez cały rok nie wydajesz ani dolara na nowe ciuchy.

źródło:cnbc.com

fot.:Billy Alexander/sxc.hu

Dodaj komentarz

One Response to “35.000$ za noszenie koszulki z reklamą”

  1. chętny xD says:

    Jak zdobyc ta prace?