Przerwa od pracy na podróż życia?

Nie, tym razem nie będzie to wpis o kolejnym konkursie typu „praca marzeń” – za to będzie o ludziach, którzy postanowili rzucić wszystko (w tym pracę) i zacząć podróżować – kto z Was byłby na to gotów?

Dziś trafiłam na kilka ciekawych blogów opisujących doświadczenia osób, które zdecydowały się postawić wszystko na jedną kartę, wywrócić swoje życie do góry nogami, oderwać się od korporacyjnego kieratu i wyruszyć w nieznane. Pogrzebałam nieco i okazało się, że takich ludzi jest całkiem sporo. Jeśli interesują was podróże, jeśli denerwuje was już praca na etacie, jeśli uważacie wasze życie za pozbawione rozrywki i emocji, jeśli jesteście wyjałowieni pracą, to może warto zrobić to, co oni:

careerbreak.pl – para Polaków mieszkająca w Australii sprzedała wszystko i wyruszyła w 20 miesięczną podróż po świecie. Teraz budują życie na nowo. Nie żałują.

W pogoni za szczęściem – para z dzieckiem. W podróży.

Globtroteria.pl – grupa znajomych, która nie tyle rzuciła wszystko, co radośnie łączy podróże i prace. Jak pisze jeden z blogerów „kolejny przykład na to, że tylko w Comarchu możecie i podróżować i postawić swoją chałupę”

thefamilywithoutborders.com – dziennikarka z Polski i fotograf z Niemiec… z córką przemierzają świat.

wpodrozy.com – dwóch przyjaciół.Jeżdżą by co jakiś czas osiąść gdzieś na chwilę, a potem znów w drogę.

napoludnie.blogspot.com – dwie pary przyjaciół w podróży na Antypody – taki półroczny wypad zanim zacznie się kierat. A może się nie zacznie?

Jak uważacie – czy takie życie jest nieodpowiedzialne czy też godne podziwu za odwagę? Mielibyście siłę w sobie, by rzucić pracę i wyjechać?