Przepisy ograniczają ilość ofert pracy w Urzędach Pracy

oferta pracy1 Przepisy ograniczają ilość ofert pracy w Urzędach PracyNie wszyscy pracodawcy zgłaszają nowe wakaty do Urzędu Pracy. W zasadzie robi to mniejszość. W Urzędach Pracy ofert więc za wiele nie ma, a dzięki nowym przepisom, jest i będzie ich jeszcze mniej.

Od stycznia 2011 aby zgłosić ofertę pracy do Urzędu Pracy, pracodawca musi zrobić to na piśmie – oznacza to konieczność przesłania oferty kurierem, pocztą, faxem lub przyniesienia jej osobiście. O ile fax w większości firm jest, o tyle takie branże jak budowlanka czy gastronomia nie mają tego typu sprzętu na wyposażeniu, a pracodawcy zamiast kłopotać się daniem ogłoszenia do Urzędu Pracy, wolą opublikować ogłoszenie w serwisie internetowym lub wywiesić kartkę w witrynie sklepu czy restauracji.

Efektem nowych przepisów jest malejąca ilość ogłoszeń o pracę, które docierają do Urzędów. W porównaniu do zeszłego roku ilość ofert zmniejszyła się o 26%. Nie bez znaczenia jest też zmniejszenie dotacji na aktywizację bezrobotnych poprzez dotacje do nowych stanowisk pracy i staże.

A czy wam zdarzyło się kiedyś sprawdzić oferty pracy w Urzędzie Pracy? Czy to, że ilość ofert które pojawiają się w UP ma jakieś znaczenie dla osób szukających pracy? Jak uważacie?

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Przepisy ograniczają ilość ofert pracy w Urzędach Pracy”

  1. Paranoja napisał(a):

    To w takim razie,po co sa urzedy pracy-do twprzenia pozorow i papierow.

  2. viki napisał(a):

    Urzędy Pracy są po to aby zapewniać pracę swoim pracownikom.I tylko po to.

  3. Darek napisał(a):

    Urzędy pracy tak samo jak i inne instytucje państwowe tj. urząd skarbowy, zus są po to aby sciągać pieniądze od społeczeństwa, a także po to aby to właśnie ONI głosowali na polityków bo to przecież ich elektorat jest. Liczba urzędników wzrasta ale nie dlatego że jest coraz więcej pracy choć jest to fakt, wzrasta z innego powodu a mianowicie z chęci obsadzenia nowych miejsc pracy „swoimi” i to nie koniec bo najgorszą robotę wykonują świeżaki, mało tego praca staje się mniej efektywna dlatego mamy coraz to większy bałagan. Politycy celowo dokonują zmian w przepisach aby nieład jaki mamy w urzędach stawał się coraz bardziej dotkliwszy bo skoro jest bałagan ludzie narzekają, to jedynym rozwiązaniem jest stworzenie nowych miejsc pracy i wpompowaniem znowu pieniędzy w miejsce gdzie winno się przekazywac pieniądze ale w śladowych ilościach w stosunku do tego co już wpompowano.