Praca dla kasy czy dla spełnienia?

Wszyscy pracujemy dla pieniędzy- z czegoś musimy żyć. Czy jednak praca to jedynie opcja na zarobienie na utrzymanie i przyjemności czy jednak coś więcej? Czy praca może ubogacać nasze życie, dawać nam radość? W tej materii zdania są podzielone – część osób uważa, że pracują tylko dla pieniędzy. Inni widzą w pracy większą wartość – których jest więcej?

Z badań CPP, Inc. przeprowadzonych na studentach i absolwentach wynika, że młodzi ludzie mają pozytywne nastawienie do pracy, chcąc by stanowiła ona wartość w ich życiu. 80% badanych chciałoby, by ich praca przynosiła zadowolenie i była dopełnieniem życia. 72% marzy o tym, by ich kariera zawodowa była połączona z ich pasją. Dla 58% zaś zadowolenie z pracy i radość czerpana z wykonywania rzeczy, które się lubi jest ważniejsza niż zarabiane pieniądze, władza czy wpływ. I jest uznawana za najważniejszy motywator. 78% studentów uważa też, że prawdziwy sukces można osiągnąć jedynie robiąc to, co się kocha.

A jak wy uważacie? Pieniądze czy pasja? A może jedynie łącząc pasję z pracą można dojść do prawdziwych pieniędzy?

Niezależnie od waszej opinii, podczas rekrutacji lepiej nie ujawniać tego, że praca jest dla nas jedynie sposobem na zarobkowanie. Każdy pracodawca chciałby, by pracownik był zaangażowany w pracę, a podejście czysto materialne nieco to wyklucza. Unikajmy więc stwierdzeń typu „praca nie jest do lubienia”, „pracuję jedynie dla pieniędzy”, „wszystko mi jedno jaką prace będę wykonywać”.