Lepsza zabawa w pracy niż pensja?

zabawa w biurze Lepsza zabawa w pracy niż pensja? Czy gdybyście mieli do wyboru pracę w ponurym, stresującym środowisku, ale za większe pieniądze lub pracę w miejscu zabawnym i z luźną atmosferą ale za nieco mniejsze pieniądze, to co byście wybrali? W Wielkiej Brytanii pracownicy woleliby mieć zabawne środowisko pracy.

Z badania przeprowadzonego przez Adecco, 74% (a więc w sumie ¾ pracowników) wolałoby pracować w biurze w którym panuje miła i serdeczna atmosfera a praca przynosi radość, nawet za cenę niższej pensji. Jednocześnie, 86% pracowników – jak wynika z ankiet – uważa że „zabawa” w pracy jest bardzo ważna, ale niestety aż 70% pracowników uważa, że w ich miejscu pracy nie dba się o to, by duch zabawy i luzu panował w pracy.

Oczywiście praca nie może być nieustającą imprezą, ale przestrzeń na to by się raz na czas pośmiać i rozluźnić sprawia, że pracownicy są bardziej zadowoleni, efektywni i mniej rotują (rzadziej zmieniają pracę). Szkoda, że tak mało pracodawców zdaje sobie z tego sprawę.

A jak jest w Polsce? Zabawa i luz są dla was ważne? Potraficie śmiać się w pracy?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Lepsza zabawa w pracy niż pensja?”

  1. zyga napisał(a):

    Witam. To co tutaj zostało napisane w artykule jest absolutnie prawdziwe. Sam pracowałem rok temu w Holandii przez te biuro Adecco. Atmosfera w pracy była wspaniała. Holendrzy byli mili, śmiali się i chcieli rozmawiać. Z własnymi przełożonymi (team leaderami) luźno gadałem i dzięki temu często miałem więcej luzu, a kiedy trzeba było szybciej pracować to nawet nie czułem poirytowania ani niechęci. Aż chciało się pracować. Atmosfera dobra w pracy to ważna motywacja dla pracownika. Pracodawcy powinni o tym dobrze wiedzieć. Pozdrawiam wszystkich i Adecco

  2. astre napisał(a):

    wolałabym mieć wesołą atmosferę, dlatego pracuję gdzie pracuję ;]