Kariera marzeń – Uniwersytet Lodów

lody1 Kariera marzeń – Uniwersytet LodówCzy nauka robienia lodów wymaga studiów uniwersyteckich? Carpigiani Gelato University w Bolonii to miejsce,w którym można odbyć profesjonalny kurs robienia lodów. Wprawdzie nie są to klasyczne studia – kurs trwa zaledwie tydzień, ale uczestnicy otrzymują profesjonalną edukację.

Carpigiani Gelato University to ośrodek szkoleniowy, w którym profesjonalni Mistrzowie Lodów prowadzą zajęcia dla tych, którzy chcą potrafić robić najlepsze lody na świecie. Podstawowy kurs trwa tydzień i kosztuje 800 Euro(z zakwaterowaniem). Pełny, czterotygodniowy kurs to wydatek rzędu 2800 Euro. Rocznie, w studiach lodziarskich udział bierze 12.000 osób. W tym roku, po raz pierwszy w historii, ilość uczestników z zza granicy przekroczyła ilość biorących udział w kursie Włochów.

Kurs składa się zarówno z części teoretycznej, w trakcie której przedstawiana jest zarówno historia lodów jak i podstawy ich robienia a także marketingu i promocji oraz części praktycznej, na której kursanci uczą się jak robić najlepsze na świecie lody. Podobno, po ukończeniu kursu można spokojnie otwierać własną lodziarnię. Może to jest dobry pomysł na karierę? Choć w Polsce lato mamy tak krótkie i deszczowe, że prawdopodobnie trudno byłoby się z tego utrzymać.

Dodaj komentarz