Kamera dla zdrowia pracownika biurowego

Siedzenie przez 8 godzin dziennie na krześle przy komputerze jest jedną z najgorszych zbrodni przeciw zdrowiu, którą możemy sami sobie zafundować. Zwłaszcza jeśli siedzimy krzywo, w nieprawidłowej postawie. Co jednak zrobić? Zarabiać trzeba,a praca wymaga siedzenia przy biurku.  Dbanie o prawidłową postawę ciała zapewnia lepszą ochronę naszego zdrowia, niestety o postawę mało kto dba. Naukowcy wymyślili więc motywator dla pracowników w formie analizy aktualnej postawy ciała za pomocą obrazowania i kamery.

Brzmi skomplikowanie, ale chodzi o rzecz banalną – kamera monitoruje postawę pracownika biurowego i prezentuje obraz aktualnej postawy na monitorku, obok zdjęcia prawidłowej postawy. Jeden rzut okiem i już wiadomo, że źle siedzimy i co musimy zmienić.

Metodę zastosowali naukowcy z Uniwersytetu Ben Guriona w Negev  pilotażowo na grupie 60 pracowników i okazała się skuteczna. Szczególnie silnie wpływała na pilnowanie postawy przez pracowników starszych oraz tych, którzy już cierpieli na dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Być może zatem to jest metoda byśmy nie krzywili się tak bardzo siedząc przy komputerach?