Jak nam szkodzi biuro?

Praca biurowa nie jest pracą niebezpieczną. Samo siedzenie przy komputerze w klimatyzowanym biurowcu nie zaowocuje chorobą zawodową w rozumieniu wykazu chorób zawodowych określonym rozporządzeniem Rady Ministrów. Mimo tego, nabawić możemy się w biurze wielu schorzeń i zaszkodzić swojemu zdrowiu na wielu polach. Jak szkodzi nam biuro?

Problemy z kośćcem

Problemy z układem krążenia

Nadwaga

Praca biurowa to brak ruchu. Rzadko też, do pracy chodzimy piechotą, wybierając szybsze rozwiązanie w postaci tramwaju czy samochodu. W efekcie rosną nam brzuszki.

Problemy z układem oddechowym

Zła wentylacja i kiepska wilgotność powietrza (za wysoka lub za niska) owocuje problemami z układem oddechowym. Dodatkowo szkodzi nam wszechobecny w biurze kurz oraz pyłki z tonerów drukarek i kserokopiarek. Kaszel, bóle głowy, nadmierne zmęczenie to jedynie kilka z objawów przytrucia się pyłem z tonera.

Rzadko czyszczone klimatyzatory to siedlisko bakterii, które z każdym oddechem wędrują do naszych płuc owocując częstszymi przeziębieniami czy alergiami.

Problemy skórne

Pył z tonerów oraz zbyt niska wilgotność w pomieszczeniu wysusza skórę sprawiając że staje się ona szorstka, cienka, a zmarszczki pojawiają się szybciej.

Problemy z oczami

Problemy psychiczne i psychologiczne

Jak widać, nawet w spokojnej i wydawałoby się bezpiecznej pracy biurowej zagrożeń jest mnóstwo. Dbajmy więc o zdrowie – mamy je tylko jedno.