Efekt Jamiego Oliviera odciąża kobiety

Dawny, tradycyjny podział obowiązków rodzinnych, kiedy to mężczyzna zarabiał a kobieta zajmowała się domem jest coraz rzadszy. Kobiety chcą robić karierę a często dwa dochody są konieczne by utrzymać rodzinę. Kobiety jednakże narzekają, że poza pracą zawodową muszą zajmować się domem i nie wystarcza im już czasu dla siebie. To jednak również powoli się zmienia, dzięki… efektowi Jamiego Oliviera.

Jamie Olivier to prawdopodobnie najbardziej obecnie popularny szef kuchni. Jego programy przyciągają przed telewizory miliony – i to nie tylko kobiet. To Jamie pokazał światu, że mężczyzna może świetnie gotować, a do tego przyrządzanie prostych (a nawet tych nieco bardziej wyszukanych) potraw nie zajmuje wiele czasu. W efekcie mężczyźni chętniej gotują, co zdecydowanie odciąża kobiety.

Za gotowaniem idzie również całe spektrum domowych spraw,w których mężczyźni coraz częściej wspierają kobiety. Oczywiście nadal nie jest to równy podział obowiązków, ale jak obliczyli brytyjscy naukowcy, wziąwszy pod uwagę fakt iż mężczyźni spędzają w pracy nieco więcej czasu, to zbiorcza ilość czasu poświęcanego na pracę oraz dom w miarę się wyrównuje. Ile czasu , według statystyk zajmują nam poszczególne czynności?

W sumie: 337 minut mężczyźni, 355 minut kobiety

A jak to wygląda u was?

Tagi: