Darmowa kawa czy smartfon? Co wolą pracownicy?

technologie mobilne1 Darmowa kawa czy smartfon? Co wolą pracownicy? Jakie dodatki pracownicy woleliby mieć w swoich firmach? Profesjonalny i nowoczesny sprzęt czy może darmową kawę? Nacisk na wykorzystanie możliwości jakie dają technologie mobilne jest tak duży, że w pracy wolelibyśmy mieć środowisko ułatwiające pracę i życie nawet za cenę innych dodatków- np. wolnego dnia czy parkingu.

Nowoczesne narzędzia takie jak tablety, smartfony czy technologie, które umożliwiają tworzenie aplikacji mobilnych, systemów usprawniających pracę opartych o web czy cloud computing ułatwiają w znaczny sposób pracę. Mogą ją również utrudniać, jeśli poziom zaawansowania sprzętu przekracza wiedzę pracownika, a brakło profesjonalnego przeszkolenia.

Z badania przeprowadzonego na 500 pracownikach przez Sybase, Inc. (firmę zajmującą się wdrożeniami SAP) wynika, że :

  • 56% pracowników chciałoby mieć wpływ na to, jakie urządzenie mobilne (np. jaki smarfon) kupuje dla nich firma i uważa, że konsultowanie tego typu zakupów z pracownikami ułatwiłoby późniejsze korzystanie z urządzeń.
  • 56% z osób używających mobilnych aplikacji w pracy uważa, że podwyższają one produktywność pracownika. Większość pracowników oczekuje dostarczenia im przez firmę aplikacji usprawniających ich pracę i zbudowanych w oparciu o potrzeby konkretnej firmy
  • 71% pracowników chciałoby móc używać własnego sprzętu mobilnego w pracy (co oczywiście przyprawia o siwe włosy pracowników IT). Potrzeba ta jest tak duża, że pracownicy byliby skłonni zrezygnować z darmowej kawy, darmowych lunchy, płatnego parkingu by móc używać własnego smatfona w pracy. Co piąty pracownik oddałby nawet jeden wolny dzień za to udogodnienie.

Dodaj komentarz