Co oddałbyś w zamian za możliwość pracy zdalnej?

praca zdalna3 Co oddałbyś w zamian za możliwość pracy zdalnej? Czy opcja pracy z domu byłaby dla Ciebie ważna? Co byłbyś w stanie poświęcić w zamian za to, by Twój szef zgodził się na to byś pracował z domu? Firma Staples Advantage przeprowadziła na pracownikach amerykańskich sondaż, pytając ich, co byliby w stanie poświęcić dla możliwości pracy zdalnej. Okazuje się, że wiele.

Ponad połowa bez żalu wyrzekłaby się oglądania ulubionego serialu telewizyjnego (54% badanych) – ja nie mam telewizora, wiec nie jest to moim zdaniem zbyt duże poświecenie, ale być może dla Amerykanów to zaiste duża ofiara.

Prawie połowa (48%) oddałaby dodatkowe godziny snu (to już znacznie większe wyrzeczenie)

40% byłoby w stanie zrezygnować z ulubionej potrawy i taka sama ilość respondentów mogłaby pracować za niższe wynagrodzenie gdyby tylko mogli pracować zdalnie.

Dla 80% badanych, praca zdalna to większe możliwości zachowania równowagi miedzy pracą zarobkową a życiem rodzinnym i prywatnym – równowaga ta zaś jest obecnie coraz bardziej ceniona. Jak widać, za to, by móc pełniej cieszyć się życiem możemy zrezygnować i z ulubionego sushi czy lodów jak i nawet mniej zarabiać. A co Ty byłbyś w stanie oddać?

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Co oddałbyś w zamian za możliwość pracy zdalnej?”

  1. Ania napisał(a):

    Nic bym nie oddała, bo przez pewien czas miałam okazję pracować zdalnie i ten styl pracy w ogóle mi sie nie podobał. I wbrew pozorom, praca zdalna wcale nie pozwalała mi zachować równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, bo życie zawodowe za bardzo mieszało się ze sprawami prywatnymi i rodzinnymi. Dlatego wolę pracować tak jak teraz – 8 godzin w biurze, a potem wychodzę i nie myślę w ogóle o pracy, tylko zajmuję się domem, najbliższymi i swoim hobby.

  2. stara napisał(a):

    8 godzin w biurze?????Gdzie tak zatrudniaja na 8 godzin w biurze?Chyba nie w takiej dziurze jak moja, dlatego człowiek szuka telepracy.