Co oddałbyś w zamian za możliwość pracy zdalnej?

Czy opcja pracy z domu byłaby dla Ciebie ważna? Co byłbyś w stanie poświęcić w zamian za to, by Twój szef zgodził się na to byś pracował z domu? Firma Staples Advantage przeprowadziła na pracownikach amerykańskich sondaż, pytając ich, co byliby w stanie poświęcić dla możliwości pracy zdalnej. Okazuje się, że wiele.

Ponad połowa bez żalu wyrzekłaby się oglądania ulubionego serialu telewizyjnego (54% badanych) – ja nie mam telewizora, wiec nie jest to moim zdaniem zbyt duże poświecenie, ale być może dla Amerykanów to zaiste duża ofiara.

Prawie połowa (48%) oddałaby dodatkowe godziny snu (to już znacznie większe wyrzeczenie)

40% byłoby w stanie zrezygnować z ulubionej potrawy i taka sama ilość respondentów mogłaby pracować za niższe wynagrodzenie gdyby tylko mogli pracować zdalnie.

Dla 80% badanych, praca zdalna to większe możliwości zachowania równowagi miedzy pracą zarobkową a życiem rodzinnym i prywatnym – równowaga ta zaś jest obecnie coraz bardziej ceniona. Jak widać, za to, by móc pełniej cieszyć się życiem możemy zrezygnować i z ulubionego sushi czy lodów jak i nawet mniej zarabiać. A co Ty byłbyś w stanie oddać?