Biureczko i fitness w jednym

Siedzący tryb pracy w mocnym stopniu ogranicza nam aktywność i sprawia, że rośnie nam brzuszek, a nasza muskulatura pozostawia wiele do życzenia. Rozwiązaniem może być połączenie pracy przy biurku z treningiem, a służy do tego specjalnie skonstruowane stanowisko pracy.

Elliptical Machine Office Desk
, to biurko, które pozwala pracować a jednocześnie ćwiczyć. Podobno, jeśli pedałujemy w niskiej kadencji, to nie przeszkadza to w pracy. Podczas zwykłego, regularnego tygodnia pracy, można podczas pracy na tym urządzeniu spalić aż 4000 kalorii. Całkiem sporo, wziąwszy pod uwagę fakt, że dzienna norma to okolice 2000.
Biurko posiada monitoring pracy serca, przejechanego dystansu, spalonych kalorii i kilka innych dodatkowych gadżetów, do jakich przyzwyczajeni jesteśmy na profesjonalnych rowerkach czy bieżniach. Monitoring, przystosowano też  do tego, by korzystało z niego nawet do 30 osób – każdy pracownik może więc indywidualnie ustalać sobie plan treningowy.

Niestety sporą wadą jest koszt urządzenia – 8.000$. Nie znajdzie się więc raczej zbyt wielu szefów, którzy byliby w stanie dla dobra zdrowia pracownika ponieść taki wydatek. Taniej wychodzi kupienie pracownikom karnetu na siłownię.