Zakaz sprzedaży staników przez mężczyzn

sklep z bielizna Zakaz sprzedaży staników przez mężczyznPodczas gdy Chińczycy cieszą się, że wreszcie mężczyzna przetarł im szlaki i będą mogli za pieniądze masować kobiece piersi, mężczyźni w Arabii Saudyjskiej mają powód do zmartwienia. Otóż nie będą mogli już pracować w sklepach z bielizną. Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah wydał dekret według którego, praca w sklepach z bielizną zarezerwowana będzie dla kobiet.

W tym przypadku dyskryminacja mężczyzn przy zatrudnieniu ma za zadanie pomóc, a nie zaszkodzić. Kobiety w Arabii Saudyjskiej mają trudność w zatrudnieniu się w handlu – zabraniają tego bowiem religijne, konserwatywne środowiska. W efekcie nawet w sklepie dedykowanym kobietom,jakim jest sklep z bielizną, pracowali do tej pory mężczyźni. Problem dla kobiet to spory, nie tylko dlatego, że będąc obsługiwanymi przez mężczyzn czują się niekomfortowo, ale również dlatego, że dla kobiet w Arabii Saudyjskiej nie ma pracy. Taki dekret pozwoli zwiększyć zatrudnienie wśród kobiet i usunąć część „szklanej podłogi”.

Patrząc na sytuację Arabek, nie można nie pomyśleć z westchnięciem, że w Europie, mimo tego, że kobiety nadal zarabiają mniej od mężczyzn, nie jest nam aż tak źle..

Dodaj komentarz