Nakładki na palce do pracy z dokumentami

Ile razy, przekładając dokumenty w archiwum lub segregatorze pomagacie sobie z odwracaniem stron śliniąc palec? Nie jest to ani higieniczne ani estetyczne. Dlatego powstały Tippi – żelowe nakładki na palce, ułatwiające pracę ze stertą papierów.

Tippi to projekt Petera Bristol’a który doczekał się wdrożenia do seryjnej produkcji. Za niecałe 10$ dostajemy komplet gumowo – żelowych nakładek na palce, które od strony poduszki palca mają specjalne pofałdowaną strukturę, dzięki której poszczególne kartki przekłada się z łatwością. Nakładki zaprojektowano z takiego rodzaju gumy, by palce oddychały i nie pociły się w nich. Pomyślano też o tym, że sekretarki czy archiwistki, to często kobiety, które lubią mieć zadbane i długie paznokcie – Tippi jest więc tak zrobione, by nawet długie tipsy zmieściły się w nakładkach.

Pomysł wręcz banalny, a jak wynika z opinii użytkowników produktu, mocno ułatwiający życie. Jak na razie bezpośrednio w Polsce jeszcze niedostępny – jak na razie, pozostaje nam e-bay.