Jake, najmłodszy pracownik Microsoft

i inni hackerzy na etacie

O cudownych dzieciach, które rozpoczynają swoją karierę zawodową bardzo wcześnie pisałam już kilka razy. Większość z nich, choć bardzo zdolna, na etapie dzieciństwa raczej rozwija swoje zainteresowania niż pracuje zawodowo. Jake (którego nazwiska nie ujawniono) ma zaledwie 14 lat i etat w Microsoft. To się dopiero nazywa przyspieszenie kariery.

Jake choć na nasze standardy byłby jeszcze w gimnazjum, zdołał już włamać się na 2 serwery gry Call of Duty: Modern Warfare i za pomocą pishingu ściągać poufne dane użytkowników serwisu. Jake pochodzi z Dublina i już otrzymał propozycję pracy dla Microsoft. Oczywiście nie bezie przychodził na 8 godzin dziennie do pracy – nadal chodzi do szkoły. Niemniej jednak dostaje realne zadania a specjaliści z Microsoft angażują swój czas, by talent Jake’a wykorzystać do bardziej legalnych celów niż hacking.

Jake jest najmłodszym, choć nie jedynym hackerem zatrudnionym przez organizację, którą wcześniej sabotowali. Na liście zatrudnionych ostatnio hackerów znajdują się takie nazwiska jak: