Ślub w miejscu pracy – na cmentarzu

cmentarz Ślub w miejscu pracy – na cmentarzuCzy możecie sobie wyobrazić, że kochacie swoją pracę tak bardzo, że swój ślub bierzecie na terenie firmy dla której pracujecie? Tak zrobiły dwie pary z Chin. Nie byłoby w tym może aż takiego kuriozum, gdyby nie to, że cała czwórka pracuje na … cmentarzu.

Obie młode pary, poznały się podczas wykonywania obowiązków służbowych – czyli pracy przy cmentarnych nagrobkach. Ze względu na to, że poznały się w pracy oraz na to, że swoją pracę kochają, postanowiły dodatkowo związać się z miejscem pracy i wziąć ślub właśnie na cmentarzu. Trudno o bardziej romantyczne miejsce, nieprawdaż?

Na okoliczność ceremonii zaślubin, nagrobki wokół ołtarza zostały odświętnie udekorowane, a słowa „dopóki śmierć nas nie rozłączy” nabrały zupełnie nowego znaczenia. Jakby na to bowiem nie patrzeć, to właśnie w pewnym sensie śmierć połączyła obie pary.

Choć ślub na cmentarzu wydaje się poważnym dziwactwem, to jakoś nie mogę sobie również wyobrazić ślubu w biurowcu. A wy?

źródło:weirdasianews.com

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Ślub w miejscu pracy – na cmentarzu”

  1. alek napisał(a):

    To co Pani wydaje się dziwactwem wynikającym z wychowania w pewnym środowisku kulturowym i religii, w innym obszarze kuli ziemskiej może być normą.

    Większość polskich małżeństw jest zawierana na cmentarzach i nikogo to nie dziwi (po prostu nie wiedzą ludzie co jest pod ziemią). Jak to możliwe? Wokół większości polskich kościołów wybudowanych w średniowieczu (XI-XIII w ) funkcjonowały cmentarze. Najbardziej znanym kościółkiem cmentarnym jest Kościół Mariacki w Krakowie – ile tam odbyło się ślubów?

  2. Andrzej2d napisał(a):

    A ja uważam,że to była bardzo ale to bardzo pragmatyczna ceremonia. No bo jeśli ktoś decyduje się na wzięcie ślubu w swoim miejscu pracy to musi pamiętać o tych wszystkich swoich współpracownikach,kolegach i szefie. Ich przecież nie może zabraknąć. A jeśli szef to przecież też. należy pamiętać o …klientach. Można powiedzieć-wszyscy byli dostępni 🙂