Praca elastyczna dla ojców

Elastyczne godziny pracy ważne i pomocne są nie tylko dla mam. Jak wykazują badania, również ojcowie cenią sobie możliwość sterowania swoim czasem, co ułatwia im kontakt z dziećmi.

Ojcowie, którzy mają elastyczne godziny pracy nie tylko mają lepsze samopoczucie psychiczne, ale również rzadziej chorują, są mniej zestresowani i bardziej oddani swojemu pracodawcy. Elastyczny czas pracy wydaje się przede wszystkim ważny dla ojców, którzy zarabiają niezbyt dużo. Z reguły, w takiej sytuacji matka również musi pracować, a jeśli ojciec może dopasowywać swoje godziny pracy do jej grafiku i więcej pomagać w domu, to dzięki temu ma większe poczucie spełnienia i jest zdecydowanie mniej zestresowany,

Urlop tacierzyński nie zawsze rozwiązuje sprawę kontaktu z dzieckiem – po pierwsze jest ograniczony, a po drugie zaś, nie każdy ojciec może sobie pozwolić na to, by wziąć dodatkowy wolny tydzień z pracy. Bardziej elastyczne potraktowanie jego czasu pracy, pozwala mu tak dopasować swój dzień do rozkładu dnia matki i dziecka, by spędzać z rodziną więcej czasu.

Elastyczne godziny pracy w przypadku ojców okazały się więc dobre zarówno dla rodziny, dla ojców (pracowników) jak i dla samego biznesu.