Polskie narzędzie do monitoringu działalności on-line pracowników

monitoring1 Polskie narzędzie do monitoringu działalności on line pracowników Nieuważne działanie pracowników w mediach społecznościowych może wiele kosztować pracodawcę. Utratę reputacji trudno odzyskać – przypomnijcie sobie chociażby słynną sprawę z pizzerią Domino’s Pizza, której pracownicy nagrali filmik, w którym wkładają do majtek jedzenie a potem podają je klientom i umieścili film na YouTube. Mimo reakcji sieci, wizerunek firmy został mocno nadszarpnięty. Ręczny monitoring tego, co robią pracownicy firmy w serwisach społecznościowych i jak o firmie się mówi jest trudny do wykonania – dlatego powstają takie narzędzia jak polski GUARDA Brand Reputation Defender.

Aplikacja  GUARDA Brand Reputation Defender to dzieło Piotra Krawczyka i jego zespołu programistów. Narzędzie będzie monitorować treści umieszczane na temat firmy w internecie. Jego zadania są dwojakie – ochrona informacji poufnych oraz ochrona wizerunku marki. W skrócie chodzi o to, by firma wiedziała o tym, że jej pracownicy mówią publicznie w Sieci o tym, o czym mówić nie powinni,lub też, przez swoje działania szkodzą wizerunkowi marki.

Osoby korzystające z aplikacji będą mogły monitorować wypowiedzi pracowników i przeczesywać sieć w poszukiwaniu informacji na temat firmy i jej zespołu. Aplikacja nie będzie się włamywać na serwery – zatem dane, które pracownik umieści np. na swoim profilu na Facebook, ale nie udostępni ich publicznie nie będą widoczne dla aplikacji. Znajdzie ona jedynie to, co pracownicy umieszczą w dostępie ogólnym.

Aplikacja pozwala też na monitoring reputacji – czyli śledzić będzie wątki o firmie tworzone przez konkurencje czy klientów – jednym słowem wszystko co o marce w sieci piszczy.

Czy takie narzędzie stanie się w Polsce popularne? Czy będziemy monitorowani? Aby tak się stało, firmy muszą zdać sobie sprawę z konsekwencji tego, że złe opinie w Internecie wpływają na ich wizerunek – w Polsce to chyba jednak jeszcze rzadko spotykane. Pozostaje pytanie, czy pracownicy będą nieco bardziej ostrożni, czy też będą nadal postępować równie niefrasobliwie jak pracownicy wspomnianej pizzerii.

Dodaj komentarz

One Response to “Polskie narzędzie do monitoringu działalności on-line pracowników”

  1. Piotr Krawczyk napisał(a):

    Projekt już wystartował, zapraszam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia oficjalnej strony -www.guarda.pl oraz skorzystania z możliwości przetestowania aplikacji