Mężczyźni też chcą móc dbać o rodzinę

rodzina2 Mężczyźni też chcą móc dbać o rodzinęUważa się, że to kobietom bardziej zależy na tym, by mieć elastyczny czas pracy i móc godzić życie rodzinne z zawodowym. Tymczasem, badania wykazują, że dla mężczyzn to również ważny obszar – zgadzacie się z tym?

Organizacja WorldatWork przeprowadziła badania wśród kobiet i mężczyzn z sześciu krajów. Badanie dotyczyło tego, czy mężczyźni i kobiety w takim samym stopniu odczuwają potrzebę poświęcania czasu rodzinie i czy w równym stopniu akceptuje się ich potrzeby dotyczące prywatnego życia w pracy. Wyniki są dość zaskakujące – okazuje się bowiem, że dom i rodzina to niekoniecznie domena kobiet.

  • Możliwość pracy elastycznej i dopasowania pracy do życia osobistego okazała się tak samo ważna w przypadku kobiet, jak w przypadku mężczyzn
  • Stres związany z zarobkami również w równym stopniu dotyka obie płcie
  • Zarówno kobiety jak i mężczyźni narażeni są na to, że pracodawca interpretuje ich zachowanie jako brak zaangażowania, jeśli na pierwszym miejscu pracownik stawia rodzinę

Gdzie zatem znajdziemy różnice między kobietami a mężczyznami? Okazuje się, że jest ich niewiele – to mężczyznom bardziej przeszkadza brak czasu na wyjścia z przyjaciółmi (ale tylko 4% mężczyzn więcej niż kobiet ma z tym trudność).

Jak się okazuje – jeśli chodzi o tzw. work-life balance to nie ma między nami aż takich różnic – i kobiety i mężczyźni chcą móc mieć życie prywatne i czas na nie.

Dodaj komentarz