Jak znaleźć pracownika ochrony?

Dziś mam dla was kolejny przykład kreatywnej kampanii rekrutacyjnej – warto mieć szeroko otwarte oczy podczas pracy – nigdy nie wiadomo bowiem, gdzie zastanie nas nowa propozycja!

Shield Security to holenderska firma specjalizująca się w ochronie. Poszukując nowych pracowników agencja postanowiła stworzyć projekt, który pozwoli zarówno pozyskać nowe osoby do pracy jak i zapewni odrobinę szumu medialnego wokół samej firmy. Pomysł niewątpliwie był nietypowy.

Shield Security (a w zasadzie agencja reklamowa New Message z Amstedamu) stworzyła specjalną walizkę, którą nazwano „Jobcase”. W walizce umieszczono napis wykonany ze stalowych liter, który brzmiał „doświadczony personel ochrony poszukiwany”, poniżej umieszczono adres www firmy. Walizki owe, nosili ze sobą pracownicy Shield Security i przy każdej kontroli skanerem (czy to na lotnisku, w sądzie, budynku państwowym) oczom pracownika ochrony obsługującego skaner ukazywał się na monitorze komunikat o rekrutacji. Oczywiście, poza nowymi zgłoszeniami do pracy, wokół samej firmy, dzięki jej nietypowej kampanii, zrobiło się dość głośno.

Źródło:jobmob.co.il