Dlaczego tyjemy w pracy?

podjadanie Dlaczego tyjemy w pracy? Czy w ostatniej swojej pracy przybrałeś na wadze czy schudłeś? Jak wynika z wielu badań, częściej niestety tyjemy niż zrzucamy nadwagę. A co konkretnie powoduje, że tak łatwo jest w pracy utyć? Zwłaszcza jeśli mamy pracę biurową?

CareerBuilder zapytał swoich czytelników o to, czy i dlaczego przytyli w pracy. I choć badania przeprowadzono w USA, to Polacy przypuszczalnie tyją z tych samych powodów. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę to, że tyjemy szybciej niż nasi koledzy zza oceanu.

Dlaczego tyjemy?

  • Najbardziej sprzyjającym przybraniu na wadze w pracy jest fakt spędzania prawie całego dnia za biurkiem – 36% pracowników uważa, że to właśnie brak ruchu w pracy powoduje nadwagę.
  • Kolejnym czynnikiem jest stres – 24% badanych uważa, że to właśnie stres i jego zajadanie przyczyniło się do tego, że przytyli.
  • Regularne lunche poza biurem, które najczęściej nie są zdrowym, wegańskim posiłkiem lecz fast foodem to również przyczyna tworzącej się oponki na brzuszku (przynajmniej dla 16% badanych)
  • Nieregularne posiłki wynikające z braku czasu na jedzenie również nie sprzyja szczupłej linii (13%)
  • Dla 12% zdradliwe są wszelkie biurowe celebracje ważnych wydarzeń czekoladki na urodziny, „po -weselna” szyszka, ciasteczko od szefa w podziękowaniu za dobrą pracę to nasze biurowe grzeszki, które niestety odbijają się na naszej wadze.

A co według was najmocniej sprzyja tyciu w pracy?

Dodaj komentarz

One Response to “Dlaczego tyjemy w pracy?”

  1. Adam Baranowski napisał(a):

    Faktycznie trwanie kilka godzin w jednym miejscu, czy w jednej pozycji potrafi zachwiać przemianą materii każdgo organizmu. Są jednak sposoby, by temu przeciwdziałać. Po pierwsze, nawet w pracy warto wstać, przejść się po korytarzach. Zamiast litrów kawy czy herbaty wybierać wodę mineralną. A zamiast słodyczy owoce i warzywa. Jeśli jednak przyjdzie ochota na urodzinowe czekoladki, to od czasu do czasu można sobie na nie pozwolić. Oczywiście w umiarze. Zwłaszcza oryginalne bowiem doskonale wpływają…