Zielona motywacja przez wolontariat pracowniczy

drzewa Zielona motywacja przez wolontariat pracowniczyWolontariat pracowniczy, czyli poświęcanie części czasu pracowników w ramach godzin pracy na akcje społecznie przydatne to jedna z metod budowania wizerunku firmy, działań CSR (strategii społecznej odpowiedzialności) i przy okazji również motywowania pracowników. Pracownicy mogą np. sadzić drzewa. Dobry pomysł?

Moda na „Eko” nie umiera – mało tego, zainteresowanie ekologią staje się coraz bardziej powszechne. Firmy też starają się być bardziej Eko – uświadamiają pracowników i zachęcają do oszczędnego korzystania z papieru, dbają o recykling, a nawet kupują pracownikom rowery, by ci nie zanieczyszczali środowiska spalinami. Niektóre firmy, w byciu „zielonymi” idą jeszcze dalej – zapraszają pracowników do wspólnego sadzenia drzew.

W ramach Tygodnia Klimatu (w GB), 12 różnych firm wspólnymi siłami, w ramach wolontariatu pracowniczego zasadziło 10.000 drzew. W sadzeniu brało udział ponad 300 pracowników. Organizatorzy mają nadzieję, ze takie akcje przyczynią się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród pracowników, o przełoży się nawet na edukację dzieci pracowników  w rodzinnych domach. Co myślicie o takich akcjach? Czy gdyby w ramach pracy pracodawca zaproponował Wam sadzenie drzew uznalibyście że to sensowna działalność?

fot.:Evergreens przez Peter Griffin

Dodaj komentarz

One Response to “Zielona motywacja przez wolontariat pracowniczy”

  1. jorna napisał(a):

    Jak najbardziej sensowna – pod warunkiem wypłacenia wynagrodzenia za czas „sadzenia”….
    Przytaczając dane z UK powinna Pani być świadoma dlaczego tam taka akcja ma sens… W UK „las” w rozumieniu polskim to rzadkość….
    W Polsce gdzie chłopom bardziej opłaca się zalesić swoje 2 hektarki i za to dostać dotację z Unii i dużym zalesieniu taka akcja ma taki sam sens jak noszenie drewna do lasu…