Wykorzystanie rowerów przez firmy do dbania o zdrowie pracowników

rower biznesman Wykorzystanie rowerów przez firmy do dbania o zdrowie pracownikówDuże firmy – zwłaszcza zachodnie – od kilku lat starają się wprowadzać programy prozdrowotne do swoich firm po to, by pracownicy czuli się lepiej, a prze to niej chodzili na zwolnienia i efektywniej pracowali. Takie programy to oczywista korzyść dla pracownika. Jak do programów „Wellness” wykorzystać można rowery?

 • Brytyjska forma Domestic and General zorganizowała dla pracowników konkurs w ramach którego można było wygrać rower górski. Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło wsiąść na rowerek stacjonarny zamontowany w firmie i przez pięć minut popedałować, a potem wypełnić kupon. Pomysł zacny, choć pięć minut różnicy chyba nie zrobi.
 • IKEA swoich pracowników (1600 osób) wyposażyła w rowery – dzięki temu mogą oni dojeżdżać do pracy w bardziej prozdrowotny sposób.
 • Wielka Brytania uruchomiła program Cycle to Work, który umożliwia zakup przez pracodawcę rowerów i nieodpłatne udostępnienie ich pracownikom celem dojazdów do pracy. Dzięki temu, nie trzeba wydawać pieniędzy na własny rower.
 • Genetech swoim pracownikom płaci 4$ za każdym razem, kiedy pracownik przyjedzie do pracy rowerem lub przyjdzie piechotą. Dzięki temu pracownicy nie tylko dbają o zdrowie, ale również nie zatruwają środowiska spalinami.

Słyszeliście jeszcze o innych sposobach na wykorzystanie rowerów przez firmy do dbania o zdrowie pracowników?

Dodaj komentarz

3 komentarze to “Wykorzystanie rowerów przez firmy do dbania o zdrowie pracowników”

 1. Pawel napisał(a):

  Ja w tym artykule znalazłem niewątpliwie rewelacyjny pomysł na biznes :Genetech swoim pracownikom płaci 4$ za każdym razem, kiedy pracownik przyjedzie do pracy rowerem lub przyjdzie piechotą.
  biorąc pod uwagę ceny paliw oraz zapowiadane podwyżki, a jednocześnie uwzględniając otyłość wśród obywateli, to weblog.infopraca.pl podaje pomysł na złoty interes 🙂 z zachowaniem zasad zdrowia, teraz tylko usprawnić system, aby zwiększyć ilość etatów oraz sposobów do wypłat i można całkiem ładną sumkę zebrać/

  Dla przykładu 20 dni roboczych * 8 euro = 160 euro 160 euro razy 4,5 zł = 720 zł !! na nasze realia złoty interes :>

 2. Pawel napisał(a):

  No fakt, trochę się zamarzyłem 😀 Euro – Dolar ( stosunek ~ 1,3 czyli jak Pani słusznie zauważyła zarobków będzie mniej), co najmniej o połowę, bo pracodawca płaci tylko za dojazd;/ za odjazd już nie płaci… ale licząc za reformy UE, możliwe, że udałoby się wnieść opłaty za przyjazd i odjazd. Tak czy inaczej, (pomijając mój poprzedni błąd), jadąc w jedną stronę rowerem i tak zarabiamy! A zarabiamy na siebie – a dokładniej poprawiając naszą kondycję, zdrowie. Mimo wszystko uważam, że w PL takie metody nie przejdą … Pozdrawiam

  P.S. Czasami warto pomarzyć o takich warunkach 🙂 Chyba nie ma osoby, której nie odpowiadałaby zapłata za dojazd do pracy rowerem (wykluczając przypadki osób, które nie mogą lub mieszkają bardzo daleko!