Wolne z pracy aby pograć na konsoli?

PSP Wolne z pracy aby pograć na konsoli? Niektórzy mężczyźni są jak duże dzieci – wystarczy dać im do zabawy grę komputerową, by zapomnieli o całym świecie. Nawet o pracy. Z brytyjskich badań wynika, że 11% mężczyzn wzięło z pracy wolne pod pretekstem choroby po to, by pograć na konsoli.

W badaniu zapytano ponad 1700 mężczyzn (którzy posiadali konsole do gier) czy zdarzyło się im symulować chorobę tylko po to, by moc zostać w domu i pograć – co dziesiąty tak zrobił. Bliższe przyjrzenie się grupie pokazało, że 9% z nich regularnie, przynajmniej raz w miesiącu przedkłada grę na konsoli nad pracę. Pozostali robią na szczęście znacznie rzadziej – głównie wtedy, kiedy na rynku pojawia się jakaś długo wyczekiwana przez nich gra.

Nie da się ukryć, że spędzenie całego dnia na wcieleniu się w pilota samolotu, bohatera, który ratuje świat przed kolejną zagładą, czy stratega, który buduje całe cywilizacje jest ciekawsze niż typowy dzień pracy, ale by od razu symulować chorobę? A wam zdarzyła się taka sytuacja?

źródło:shinyshiny.tv

Dodaj komentarz

2 Responses to “Wolne z pracy aby pograć na konsoli?”

  1. jorna says:

    Jakie ma znaczenie z jakiego powodu bierzemy urlop? SWÓJ WŁASNY URLOP ????

    Pracodawcę nie powinno obchodzić czy jest to spowodowane ślubem, wakacjami, chęcią pogrania na konsoli czy trzeźwieniu po “długoweekendowej” libacji alkoholowej…

  2. Rysiek says:

    Wydaje mi sie, że tu chodzi o symulowanie choroby, czyli branie wolnego nie w sensie urlopu, ale w sensie zwolnienia z pracy i pojscia do lekarza, albo oklamywania szefa że sie ma biegunke.