Terapia behawioralno – poznawcza dla pracowników

terapia pracownikow Terapia behawioralno – poznawcza dla pracownikówDepresja, wypalenie zawodowe, nerwica, bezsenność – to coraz częstsze problemy przeciążonych pracą pracowników. Czy pracodawcy mogą w jakiś sposób pomóc pracownikom i zadbać o to, by poprzez poprawę ich kondycji psychicznej wpłynąć na większą produktywność i większe zadowolenie z pracy? Heinz wymyślił sposób – psychoterapia behawioralno – poznawcza dla każdego!

Każdy z 1600 pracowników brytyjskiego oddziału Heinza, może wziąć udział w programie terapeutycznym, prowadzonym interaktywnie. Najpierw pracownikom proponowana jest diagnoza ich trudności (związanych z nadmiernym stresem, zaburzeniami snu, stanami lękowymi, nerwicą czy stanami depresyjnymi) a następnie, pracownicy mogą uczestniczyć w interaktywnym kursie, który pomaga im w określeniu przyczyn trudności i sposobie radzenia sobie z nimi. Jeśli pracownik uzna, że kurs nie spełnia jego oczekiwań, może zgłosić się po pomoc terapeutyczną.

Całość programu zaplanowano na trzy lata. Pracowników o możliwości skorzystania informowano za pomocą wewnętrznej telewizji i newslettera kierowanego do pracowników. Odzew jest spory – zwłaszcza, że zadowoleni pracownicy polecają sobie nawzajem skorzystanie z programu. Pomysłodawcy są zaskoczeni tym, jak wielu pracowników zdecydowało się skorzystać  z pomocy psychologicznej, którą można uzyskać również podczas dyżurów specjalistów.

Czy gdyby Wasz pracodawca zaproponował Wam bezpłatną pomoc psychologiczną zdecydowalibyście się skorzystać z takiej formy pomocy?

Źródło: employeebenefits.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Terapia behawioralno – poznawcza dla pracowników”

 1. Paweł Z. napisał(a):

  Czy gdyby Wasz pracodawca zaproponował Wam bezpłatną pomoc psychologiczną zdecydowalibyście się skorzystać z takiej formy pomocy?
  Ja na pewno nie.Mój pracodawca przeciążony pracą(pracoholik),, pazera na kasę”za wszelką cenę,
  jest w tej chwili strzępem psychologicznym człowieka.Pomocy psychologa wymaga on a nie ja.Nieprzyjemny,niekontaktowy,przytomny-nieobecny.Beznadziejny,ale pracowity,kiepski organizator pracy i własnego życia,lubiący mieć świtę obok siebie,hipochondryk,zmienne nastroje jak u narkomana,przerost ambicji i brak realizacji ich,złośliwość,dokuczliwość,gwałtowność reakcji,pamiętliwość (chyba dozgonna),to cechy które w telegraficznym skrócie odzwierciedlają cechy
  nowobogackiego inżyniera ,pseudo pracodawcy,wyzyskiwacza i oszusta z autoresponderem w tle.
  Taka sytuacja jak ta, jest w Polsce powszechna,i ma się nijak do tych które są w krajach ,,naprawdę ucywilizowanych” pod każdym względem.W innych krajach Unii i nie tylko,badane są istotne problemy,jak ten wspomniany w w/w newsie.To są istotne sprawy na które ktoś zwraca uwagę.W Polsce…kogo to interesuje?Obecne prawa i ich skutki świadczą o tym iż Polska pod obecnymi rządami (od 20 lat) jest Bangladeszem Europy)