Niezwykła oferta – Specjalista ds. Uśmiechu!

szansa Niezwykła oferta   Specjalista ds. Uśmiechu!Na Facebooku pojawiła się bardzo nietypowa oferta pracy na stanowisku Specjalisty ds. Uśmiechu. No dobrze, nie jest to typowa praca, ale niejednej osobie przeglądającej dziś ogłoszenia, która trafiła na ten anons zrobiło się milej i weselej. Bo ogłoszenie metoda akcji wirusowej obiegło już dość sporą część serwisów poświeconych pracy.

Ogłoszenie rekrutacyjne jest tak naprawdę zachęta do tego by przekazać 1% podatku na rzecz Fundacji Szansa dla Niewidomych, pomagającej osobom niewidomym. I by zachęcić do takiej samej działalności osoby znajome. Praca jest tu raczej konkursem, w którym wyłoniona osoba zaproszona zostanie do Fundacji i pozna bliżej problemy osób niewidomych. Współpracując z nimi przez miesiąc będzie opisywać swoje doświadczenia na blogu po to, by przekonać czytelników, że osoby niewidome są w stanie realizować się zawodowo nie gorzej niż osoby widzące. Mogą pracować przy komputerze i być efektywne w pracy nawet bardziej niż pełnosprawne osoby.

Jakie obowiązki będzie miała osoba która „wygra stanowisko”? Przede wszystkim „przełamywanie barier i widzenie więcej” i „pukanie do ludzi i organizacji o 1% – niewidomi są super, ale potrzebują małego wsparcia”.

Wynagrodzenie za miesięczna pracę przewidziano. Jakie? Nie ma tej informacji, ale nie to chyba jest w tym wszystkim istotne. Akcja jest prawdopodobnie pierwszym w Polsce sposobem wykorzystania serwisów rekrutacyjnych dla celów NGO – do tej pory mieliśmy bowiem podobne konkursy, ale były to projekty komercyjne.

A teraz wyobraźcie sobie pracę, w której faktycznie płacono by Wam za szczery uśmiech…

Dodaj komentarz