Wykroczenia drogowe najczęściej popełniane przez pracowników

wykroczenia drogowe Wykroczenia drogowe najczęściej popełniane przez pracownikówCzy kiedy jedziesz służbowym samochodem zdarza Ci sie przekraczać prędkość? A może rozmawiasz przez komórkę, bez zestawu słuchawkowego mimo zakazu? Jakie wykroczenia drogowe są najczęstszą domeną pracowników?

CFC Solutions, firma zajmująca się zarządzaniem flotą korporacji, przeprowadziła badanie wśród pracowników swoich klientów którzy korzystają z aut służbowych i stworzyła ranking najbardziej popularnych wykroczeń drogowych. Jak myślicie, co jest na pierwszym miejscu?

Oczywiście przekroczenie prędkości. Pracownicy najczęściej karani są mandatami właśnie za to, że rozwijają w trasie nadmierną prędkość. Drugim najczęściej pojawiającym się przewinieniem jest rozmawianie przez telefon (bez zestawu głośnomówiącego). Kolejne miejsca zajmują odpowiednio: przekraczanie prędkości na drogach szybkiego ruchu, przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle oraz …prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Jak uważacie – czy pracownik, który łamie przepisy drogowe, a wykonuje prace mobilną powinien być dodatkowo karany przez firmę?

źródło:employeebenefits.co.uk

Dodaj komentarz

2 komentarze to “Wykroczenia drogowe najczęściej popełniane przez pracowników”

 1. mafik napisał(a):

  Moim zdaniem pracownik nie powinien być dodatkowo karany przez firmę, od tego jest policja i mandaty, w końcu pracownik używa pojazdu w imieniu pracodawcy, więc robi to dla niego, można nawet uznać to w pewnym sensie poświęceniem z jego strony 😀 oczywiście bez przesady, w końcu są granice. Osobiście pracowałem ponad rok na stanowisku wymagającym kierowanie autem i muszę z przykrością przyznać, że większość tych naruszeń przepisów jest związanych z charakterem i ukierunkowaniem (branżą) w jakiej się pracuje (pod presją czasu), reszta to już raczej kwestia charakteru i opanowania stresu 🙂

  Oczywiście ludzie są różni, od kubicy po niedzielnego kierowce…

  wprowadzając troche napięcia i zamętu można by przeprowadzić badanie dzielące kierowców na płeć piękną i tą hmmm drugą ;P

  • Sabina Stodolak napisał(a):

   Ciekawy pomysł – ciekawe czy któraś z polskich firm ubezpieczeniowych by się tego podjęła. Statystycznie kobiety powodują mniej wypadków drogowych, ale co do ilości wykroczeń typu rozmawianie przez komórkę to niestety nie trafiłam na takie. Przedstawicieli handlowych płci męskiej jest więcej niż kobiet, zatem by to było rzetelne, trzeba by odnieść ilość wykroczeń do liczebności obu grup – w przeciwnym razie będziemy mieć artefakty typu „mężczyźni częściej rozmawiają przez komórkę”. Temat zaiste ciekawy, aż żałuje, że nie mam narzędzi by takie badanie zrobić… Co do wymagań branży ma Pan rację. Kiedyś zdarzyło mi się w trakcie trzymiesięcznego kontraktu przejechać ponad 20.000 km i pracodawca nie przejmował się tym, że te kilometry robiłam maluchem 🙂 (bywało ciekawie – zwłaszcza kolana dawały się we znaki)