Wykroczenia drogowe najczęściej popełniane przez pracowników

Czy kiedy jedziesz służbowym samochodem zdarza Ci sie przekraczać prędkość? A może rozmawiasz przez komórkę, bez zestawu słuchawkowego mimo zakazu? Jakie wykroczenia drogowe są najczęstszą domeną pracowników?

CFC Solutions, firma zajmująca się zarządzaniem flotą korporacji, przeprowadziła badanie wśród pracowników swoich klientów którzy korzystają z aut służbowych i stworzyła ranking najbardziej popularnych wykroczeń drogowych. Jak myślicie, co jest na pierwszym miejscu?

Oczywiście przekroczenie prędkości. Pracownicy najczęściej karani są mandatami właśnie za to, że rozwijają w trasie nadmierną prędkość. Drugim najczęściej pojawiającym się przewinieniem jest rozmawianie przez telefon (bez zestawu głośnomówiącego). Kolejne miejsca zajmują odpowiednio: przekraczanie prędkości na drogach szybkiego ruchu, przejeżdżanie skrzyżowań na czerwonym świetle oraz …prowadzenie pod wpływem alkoholu.

Jak uważacie – czy pracownik, który łamie przepisy drogowe, a wykonuje prace mobilną powinien być dodatkowo karany przez firmę?

źródło:employeebenefits.co.uk