TOP 10 prac dla osób, które nie lubią się przemęczać

lenistwo praca TOP 10 prac dla osób, które nie lubią się przemęczaćNie jesteś super dynamiczny? Najchętniej siedziałabyś w jednym miejscu, patrzył się w okno i chciał by Ci za to płacili? Niestety prac dla osób, które nie przepadają za wysiłkiem nie ma zbyt wiele, ale niektóre stanowiska nie wymagają przez większość czasu zbyt dużej aktywności. Wprawdzie nie są z reguły świetnie płatne, ale … coś za coś.

1 Ochroniarz obiektu

Stróżówka, telewizor, książka i obchód co kilka godzin – tak wygląda praca ochroniarza obiektu – zwłaszcza na wieczornych i nocnych zmianach. Jeśli jest spokój i nikt nie próbuje dostać się na zakazane obszary, godzinami nic się nie dzieje.

2 Sprzedawca w luksusowym butiku

Ekskluzywne butiki nie grzeszą nadmiarem klientów. Żyją z rzadkich gości, którzy jednorazowo potrafią pozostawić w sklepie spore kwoty. Obsługa klienta w takim miejscu odbywa się więc falowo – bywa że przez godzinę czy dwie sprzedawca nie musi ruszać się na krok zza kontuaru. Oczywiście, kiedy już zamożny klient się pojawi, obsługa musi być idealna i wtedy na jakiekolwiek lenistwo pozwolić sobie nie można.

3 Administrator IT

Oczywiście, administratorzy sieci komputerowych teraz się oburzyli. „Jak to! My wcale nie jesteśmy leniwi!” – rzeczywiście, praca administratora jest dla laików dość przewrotna. Im bowiem admin lepszy, tym wydaje się, że mniej robi. Administrator, który siedzi przed monitorem godzinami i raz na czas od niechcenia wciśnie kilka klawiszy to w rzeczywistości fachowiec, któremu sporo płaci się właśnie za to, że może tak siedzieć, a nie musi odbierać dziesiątek telefonów od sfrustrowanych pracowników, którym „znów coś nie działa”. Stanowisko Administratora nie jest więc typową pracą dla leniwego, choć często codzienna praca admina tak właśnie wygląda.

4 Operator wózka widłowego

Na magazynie praca niekiedy wre, są jednak i takie firmy, w których operator wózka widłowego bez zbytniego pośpiechu porządkuje i magazynuje towary, siedząc sobie w dość wygodnej kabinie operatora i uważając na to by właściwie operować widelcem. Praca ta nie jest ani obciążająca fizycznie, ani umysłowo i choć trzeba być skoncentrowanym by zachować bezpieczeństwo w magazynie, to mimo wszystko dla osób które sprawnie posługują się sprzętem nie jest ona wymagająca.

5 Operator karuzeli na wesołym miasteczku

Praca głównie sezonowa, polegająca na sprawdzeniu biletów i zabezpieczenia pasażerów karuzeli a następnie wciśnięciu kilku guzików na konsolecie. Po kilku minutach przerwy, czynności zostają powtórzone. I tak przez cały dzień pracy.

6 Profesor na uczelni

Wprawdzie by dochrapać się profesury trzeba się niekiedy nieźle napocić, jednak kiedy uda się już zdobyć tytuł, praca jest niezwykle lekka. Kilka wykładów w miesiącu, kilku studentów na seminarium magisterskim i kilka odczytów w roku, to w zasadzie cała praca. Oczywiście można nadal rozwijać się badawczo, ale … wcale nie jest to konieczne – poza tym od czego są kolejni kandydaci na doktorów i do habilitacji.

7 Krytyk filmowy

Główną częścią pracy krytyka filmowego jest oglądanie filmów. Nie jest to zatem zajęcie fizycznie męczące, choć konieczny jest spory wysiłek intelektualny, na samym oglądaniu się bowiem nie kończy i trzeba jeszcze napisać recenzję po obejrzeniu filmu. Praca krytyka zajmuje sporo czasu, trzeba się bowiem znać nie tylko na klasyce, ale również na nowościach. Niestety, z bycia tylko i wyłącznie krytykiem filmowym trudno się utrzymać. Zazwyczaj więc krytycy pracują dla kilku redakcji jednocześnie lub wykonują jeszcze inne, dodatkowe prace.

8 Bileter

Bileterów spotkamy w kinach, muzeach, teatrach, salach koncertowych. Odpowiadają zarówno za sprzedaż i sprawdzanie biletów jak i za udzielanie informacji – praca nie jest zbyt męcząca i odbywa się falami – tuż przed imprezą jest jej najwięcej.

9 Tłumacz konsekutywny

Tłumaczenie konsekutywne polega na tłumaczeniu bloków wypowiedzi w przerwach w trakcie wypowiedzi mówcy. Tłumacze konsekutywni najczęściej pracują na zlecenie, a biegła znajomość języka z którego tłumaczą powoduje, że nie jest to dla fachowca praca ciężka, choc bywa bardzo odpowiedzialna i wymaga stałego podnoszenia kwalifikacji i śledzenia na bieżąco zmian jakie pojawiają się w języku, który jest tłumaczony. Praca tłumacza jest na tyle dobrze płatna (zwłaszcza z języków rzadkich, że poza delegacjami, rzadko kiedy pracuje on przez 40 godzin tygodniowo).

10 Parkingowy

Praca parkingowego polega na przyjmowaniu opłat na parkingu oraz dbanie o zachowanie porządku na podległym terenie. Wymaga jedynie tego, by – jeśli nie ma odpowiednich zabezpieczeń – uważnie obserwować wjazd na parking. Jeśli nic się nie dzieje – można siedzieć i czekać nic w tym czasie nie robiąc. Minusem pracy jest konieczność przebywania na zewnątrz również zimą czy w czasie ulewy.

Znacie jeszcze inne zawody, które nie wymagają od osoby ją wykonującej zbyt dużej aktywności i wysiłku?

Dodaj komentarz

14 komentarzy to “TOP 10 prac dla osób, które nie lubią się przemęczać”

 1. hackmedia napisał(a):

  Pisanie art na bloga infopraca.

 2. justi napisał(a):

  W moim mieście nie ma ofert pracy -nawet nie ma gdzie wysłać CV a co dopiero wybieranie stanowiska na które wysłać i czy wysłać na to czy inne stanowisko W MOIM MIEŚCIE NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI WYBORU.W MOIM MIEŚCIE JEST WIELKA RADOŚĆ JAK SIĘ POJAWI MAKSIMUM JEDNA OFERTA PRACY

 3. Pytajnik napisał(a):

  Justi, z jakiego miasta jesteś ?

 4. justi napisał(a):

  @Pytajnik a co chcesz mi załatwić pracę w moim mieście w którym nie ma żadnych ofert pracy? Zaznaczę,że nie stać mnie na przeprowadzkę do innego miasta bo nie mam dochodu ani oszczędności, a dojazd do innego pobliskiego miasta wynosi 2 godziny komunikacją w jedną stronę

 5. Pytajnik napisał(a):

  Pytam się tylko, bo chciałem wiedzieć, gdzie jest tak źle i co omijać z daleka. Mam nadzieje, że przypadkiem tam nie mieszkam..

 6. Rafał Raatz napisał(a):

  @justi – przeprowadzka do innego miasta za pracą, to rewelacyjne rozwiązanie, nowe doświadczenie. 500-600 zł miesięcznie za wynajem pokoju to chyba nie jest dużo – mapa kilka złotych, albo internet i zumi w mieszkaniu. Wystarczą chęci, po za tym 2 godziny do pracy to nie tak strasznie. Grunt to się rozwijać, chyba że liczysz na pracę z wymienionych – to oczywiste, leń lenia pogania.

 7. justi napisał(a):

  @Rafał Raatz nie stać mnie na przeprowadzkę do innego miasta bo nie mam dochodu ani oszczędności

 8. Edi napisał(a):

  rafał raatz ja jestem w podobnej sytuacji jak ona i to czaje … niby masz racje 500-600 zł za pokój + wyzywienie to nie jest duzo ale weź pod uwage jedno jak jedziesz do obcego miasta po prace ten pokój i wyzywienie musisz miec od 1 dni a wypłate pierwszą dostaniesz po miesiacu a co zrobisz mądralo przez pierwszy miesiac?? Jak z opłacisz pokój nie rzadko tak zwaną kaucje zwrotną za co kupisz jedzenie picie i srodki higieny np nim dostaniesz do ręki pierwszą pensje masz jakieś konkretne rozwiazanie??

 9. Andrzej2d napisał(a):

  Ale czy wy nie rozumiecie że w mieście justi niema żadnych ofert pracy a ją nie stać na wyjazd!!!!! Tak mniej więcej od dwóch lat-od kiedy ja zacząłem czytać i komentować tego bloga. W jej mieście NIC nie zmienia się! Od dwóch lat……żadnej oferty……żadnej…..
  Edi przeprowadziłem się do innego miasta nie mając pracy. To nie jest tak jak piszesz. Faktycznie trzeba mieć pieniądz przy sobie ale chyba kupujesz za coś chleb-prawda?

 10. Rzemek napisał(a):

  Ludzie, nie karmcie trolla o niku justi!!! justi jest na tym blogu od cholera wie kiedy i od ZAWSZE, powtarzam ZAWSZE płacze, że nie ma pracy, nic nie ma. Nie dajcie się złapać w pułapkę jej mękolenia bo ona jest w tym super doświadczona. Nie próbujcie jej radzić bo ona jest niepełnosprawna umysłowo chyba. Nie docierają do niej nawet najlepsze porady. Żyje w bagnie, nędzy i rozpaczy i nie robi NIC, żeby to zmienić. Nie ma na to chęci. Nie ważne jaki art się pojawi w tym blogu ona zawsze odpowiada: u mnie w mieście nie ma pracy nie ma pracy nie ma pracy, nie mam pieniędzy i tak w koło Macieju. TO JEST TROLISKO zatem nie karmcie go!!!!!

 11. Pracownik napisał(a):

  Bardzo często zdarza się, że praca, którą wykonujemy jest dziełem przypadku, a nie wynikiem przemyślanych i konsekwentnie wprowadzanych w życie planów związanych z naszą karierą zawodową. Jakkolwiek nie da się wszystkiego w życiu zaplanować, a często przypadkowe wybory i zbiegi okoliczności w efekcie okazują się dla nas pomyślne, to jednak bardzo wielu ludzi wykonuje pracę, której nie lubi, i to niekoniecznie ze względu na niesatysfakcjonujące zarobki lub nieprzyjaznego szefa, ale dlatego, że charakter wykonywanych obowiązków zawodowych znacząco rozmija się z rodzajem osobowości i zainteresowaniami pracownika…

 12. Swonco napisał(a):

  Tłumacz konsekutywny zawodem „który nie wymagają od osoby ją wykonującej zbyt dużej aktywności i wysiłku”? Wolne żarty! Proponuję pani Sabinie, aby spróbowała posłuchać dowolnego programu publicystycznego i tylko powtarzała w języku polskim wypowiedzi jednego z mówców. Ciągła koncentracja i skupienie plus stres porównywalny z pilotem myśliwca. A przecież trzeba to jeszcze przetłumaczyć na język obcy, radząc sobie „po drodze” z niuansami których nie można wprost przełożyć. Pół biedy, jeżeli klient umie współpracować z tłumaczem i robi częste i logiczne przerwy. Ale trafiają się mówcy produkujący pięciominutowy monolog.

 13. samwieszkto napisał(a):

  Tłumacz konsekutywny się nie przemęcza? Chyba Was za przeproszeniem powaliło? Przecież to lata ciężkiej nauki! Próbowaliście kiedyś tłumaczyć konsekutywnie? Wiecie ile operacji naraz mózg musi w trakcie takiej pracy wykonać? Chyba najlepszym dowodem na to, jak „lekka” to praca jest fakt, jak mało osób potrafi ją wykonywać.

 14. Pampam napisał(a):

  Miałem taką pracę w której się nudziłem, obowiązki wykonywałem szybko a potem nie miałem co robić. Weźcie pod uwagę atmosferę…gdy w pracy nic się nie dzieje, to będzie czynnikiem czy chcecie tam pracować czy też nie.