Piesek w pracy – chcielibyście?

pies biuro  Piesek w pracy – chcielibyście? Właściciele czworonogów byliby skłonni zrezygnować z tygodnia urlopu, jeśli mogliby przychodzić ze swoimi psami do pracy. Niestety, Ci którzy psów nie mają, pracować by w ich towarzystwie nie chcieli.

Obecność czworonoga w firmie wpływa na poprawę współpracy między pracownikami i poprawia atmosferę pracy. Niestety do mało której firmy można przyjść z psem. Firma to być może rzeczywiście nie jest dobre miejsce dla zwierzęcia, ale właściciele psów mają na ten temat odmienne zdanie. Są z psami związani na tyle, że część z nich byłaby w stanie poświęcić część pensji lub wolnego czasu, by móc mieć swojego machającego ogonem przyjaciela blisko również w czasie dnia pracy.

Z badań przeprowadzonych przez Maris Interiors (firmę zajmującą się wystrojem wnętrz) wynika, że 14% właścicieli psów zgodziłoby się na obniżkę pensji w zamian za możliwość przyprowadzania do pracy psa. 16% mogłoby zaś zrezygnować z tygodnia płatnego urlopu. Dla firm pozwolenie na przyprowadzanie do biura psa może być też sposobem na przyciąganie nowych pracowników – 38% właścicieli psów rozważyłoby zmianę pracodawcy, gdyby do nowego miejsca pracy mogli przychodzić ze swoim zwierzęciem.

Niestety, pies w biurze jest w niesmak tym, którzy psów nie mają. Aż 68% pracowników, którzy prywatnie nie posiadają na utrzymaniu pieska nie chciałoby pracować w biurze z psami kolegów. Główną trudnością według nich byłaby wszechobecna sierść, gryzienie kabli, psia ślina i pchły.

A wy wolelibyście pozbawione sierści biuro, czy możliwość pracy z psim łbem na kolanach?

źródło:employeebenefits.co.uk

Dodaj komentarz

One Response to “Piesek w pracy – chcielibyście?”

  1. Ula napisał(a):

    Jak najbardziej chciałabym zabierać swojego psiaka do pracy, nie ma tutaj kwestii kłębów sierści na kolanach ponieważ jest to pies w typie rasy West czyli psy które nie mają sierści tylko włos, w domu mam dwa psy które mają włosy i mieszkanie jest czyste, nie mam w zupie sierści, a na podłodze jest więcej moich włosów niż psów. Jest również bardzo grzeczny i nie niszczy nic w domu. Myślę że ludzie którzy mają przysłowiowe burki przy budzie nie chcieli by ich zabrać ze sobą do pracy, natomiast ludzie którym pies towarzyszy w codziennych domowych obowiązkach a takie psy zachowują się inaczej niż pies przywiązany na łańcuchu.