Jak bardzo stylowy jest Twój komputer?

gotycka klawiatura Jak bardzo stylowy jest Twój komputer?Czy Twój komputer można nazwać stylowym i eleganckim? Czy patrzenie na sprzęt biurowy pod tym kątem przyszło wam kiedykolwiek do głowy? Na pewno przyszło specjalistom od Public Relations firmy Lexmark, na zlecenie których przeprowadzono dość kuriozalne badanie wśród pracowników dotyczące tego, który sprzęt biurowy najmocniej przyciąga ich uwagę i jak wygląda stylowy komputer.

Co się zatem okazało w tym dość dziwacznym, lecz nie pozbawionym wniosków badaniu? Otóż najbardziej stylowy, sprzętem biurowym okazał się komputer – wskazało na niego 72% z przebadanych 450 respondentów. Najmniej stylowy jest zaś faks – aż 25% pracowników chciałoby ukryć swój faks przez wzrokiem innych wstydzą się bowiem, że nie jest on zbyt nowoczesny (nadanie przeprowadzone było w różnych krajach – nie tylko w USA).

A co jest dla pracowników biurowych stylowe? Dla 40% pracowników stylowe są sprzęty czarne. Dla 25% białe, a dla 23% srebrne. Wygląd sprzętu biurowego okazał się na tyle ważny, że badani uznali, że warto zapłacić za sprzęt więcej o ile będzie elegancki. Jeśli zaś chodzi o kryteria wyboru, to stylowy wygląd sprzętu znalazł się na czwartym miejscu ważności – po funkcjonalności, łatwości obsługi i cenie.

A czy dla was to jak wygląda wasz faks czy kserokopiarka ma dla was duże znaczenie? Czy chcielibyście by Wasi pracodawcy kupując sprzęt biurowy zwracali uwagę również na design? A gdyby pracodawca kupił Wam super atrakcyjną wizualne klawiaturę (np. taką jak widoczny na zdjęciu Datamancer Archbishop – w cenie “zaledwie 7.000 $) – to czy potraktowalibyście to jako dodatkowy motywator?

źródło: interaktywnie.com

Dodaj komentarz

One Response to “Jak bardzo stylowy jest Twój komputer?”

  1. mafik says:

    ja osobiście bardziej cenie efektywność niż wygląd np komputera. Zastanawiam się czy w tym badaniu był uwzględniony komputer jako laptop czy PC, czy zwyczajnie jako “komputer” 😀 moim zdaniem bardziej prestiżowy jest laptop, no cóż każdy ma swój gust.
    Klawiaturę za 7tys $ najchętniej oprawiłbym w ramke i powiesił na ścianie a za 100 lat sprzedał w serwisie aukcyjnym 😀
    takie działanie firmy może śmiało ukazać charakter pracodawcy więc nie chciałbym mieć takiego sprzętu w pracy, już nawet nie wspomnę co mogłoby się stać gdy nagle wyleje nam się kawa albo uśniemy na klawiaturze, ciekawe czy jest wygodna skoro kosztuje więcej od łózka 😛